NamMQI va Hindistonning SRM universiteti o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi
Bunga bag‘ishlangan marosimda NamMQI delegasiyasi a'zolari, SRM universiteti vise-prezidenti Paramjit Jasval, o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor Samuel Raj, Xalqaro munosabatlar boshqarmasi direktori Monoj Madvan Katti va Xalqaro aloqalar  bo‘limi boshlig‘i Rajendr Kumar Sharma ishtirok etdi.
Shartnomani institut nomidan ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektor Muhammadjon Dadamirzayev imzoladi.
Tuzilgan shartnomada professor-o‘qituvchi va talabalar almashinuvi, qisqa muddatli malaka oshirish va stajirovkalar, hamkorlikdagi  loyihalarda ishtirok etish, universitet SCOPUS jurnalida maqolalar chop etish,  OTMlarning ilmiy laboratoriyalardan foydalanishi kabi kelishuvlar o‘z aksini topgan.

A cooperation agreement was signed between NamECI and SRM University of India
Members of the NamECI delegation, vice-president of SRM University Paramjit Jaswal, vice-chancellor for academic affairs Samuel Raj, director of International Relations Department Monoj Madwan Katti and head of International Relations Department Rajendr Kumar Sharma took part in the ceremony. did
The contract was signed on behalf of the institute by the vice-rector for scientific affairs and innovations Muhammadjon Dadamirzaev.
Agreements such as professor-teacher and student exchange, short-term training and internships, participation in joint projects, publication of articles in the university's SCOPUS magazine, use of scientific laboratories by HEIs are reflected in the signed contract.