NamMQI va Hindistonning SRM universiteti o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi
Bunga bag‘ishlangan marosimda NamMQI delegasiyasi a'zolari, SRM universiteti vise-prezidenti Paramjit Jasval, o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor Samuel Raj, Xalqaro munosabatlar boshqarmasi direktori Monoj Madvan Katti va Xalqaro aloqalar  bo‘limi boshlig‘i Rajendr Kumar Sharma ishtirok etdi.
Shartnomani institut nomidan ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektor Muhammadjon Dadamirzayev imzoladi.
Tuzilgan shartnomada professor-o‘qituvchi va talabalar almashinuvi, qisqa muddatli malaka oshirish va stajirovkalar, hamkorlikdagi  loyihalarda ishtirok etish, universitet SCOPUS jurnalida maqolalar chop etish,  OTMlarning ilmiy laboratoriyalardan foydalanishi kabi kelishuvlar o‘z aksini topgan.

Подписано соглашение о сотрудничестве между НамИСИ и Университетом SRM Индии
В церемонии приняли участие члены делегации НамИСИ, вице-президент Университета SRM Парамджит Джасвал, вице-канцлер по академическим вопросам Самуэль Радж, директор департамента международных отношений Монодж Мадван Катти и глава департамента международных отношений Раджендр Кумар Шарма.
Контракт от имени института подписал проректор по научной работе и инновациям Мухаммадджон Дадамирзаев.
В подписанном контракте отражены такие соглашения, как обмен профессорами-преподавателями и студентами, краткосрочное обучение и стажировки, участие в совместных проектах, публикация статей в университетском журнале SCOPUS, использование вузами научных лабораторий.