NamMQI va «Balance Tex» korxonasi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Iqtisodiyot va boshqaruv fakul'tetida «Balance Tex» mas'uliyati cheklangan jamiyati rahbari, «Faol tadbirkor» ko‘krak nishoni sohibi Avazbek Nishanov bilan muloqotdan so‘ng mazkur korxona joylashgan “Barkamol avlod” MFY hokim yordamchisi Otabek Tursunovning chiqishi tinglandi.
Hokim yordamchisi mahalladagi kichik sanoat zonasida shu kabi 40 ga yaqin korxona faoliyat olib borayotgani haqida hikoya qilib, talabalarni bu manzilga ekskursiyaga taklif etdi.
Fakultet dekani Ilhomjon Sayfullaev mehmonlarga qiziqarli va motivasiya beruvchi suhbat uchun minatdorlik bildirdi.
Tadbir yakunida Namangan muhandislik-qurilish instituti va «Balance Tex» mas'uliyati cheklangan jamiyati o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi. Ushbu hujjat talabalarning korxonada amaliyot o‘tashi, tadbirkorning fakultetdagi saboqlari, yoshlarni ish bilan ta'minlash va boshqa ko‘plab jihatlarni qamrab olgan.

A memorandum of cooperation was signed between NamECI and "Balance Tex" enterprise
After a conversation with Avazbek Nishanov, head of Balance Tex limited liability company, holder of the "Active Entrepreneur" badge, Otabek Tursunov, assistant to the governor of "Barkamol Avlod" MFY, where this enterprise is located, listened to the speech at the Faculty of Economics and Management.
The mayor's assistant told about about 40 such enterprises operating in the small industrial zone of the neighborhood and invited the students for a tour to this place.
Dean of the faculty Ilhomjon Sayfullaev expressed his interest to the guests for an interesting and motivating conversation.
At the end of the event, a memorandum of cooperation was signed between Namangan Engineering and Construction Institute and Balance Tex Limited Liability Company. This document covers students' internship at the enterprise, entrepreneur's lessons at the faculty, youth employment and many other aspects.