Joriy yil 7-11 avgust kunlari Qashqadaryo viloyatining Shahrisabz shahrida joylashgan «Lochin» oromgohida «Yoshlar turizmi» II xalqaro qurultoyi o‘tkazildi. Qurultoy davomida «Turizm va ekologiya» mavzusida o‘quv seminarlari, «Zakovat» intellektual o‘yinlari, «Biz bir jamoamiz» shiori ostida hududlarning sahna ko‘rinishlari, «Yulduzlar tashrifi», «Turizm kvest», «Turizm spartakiadasi» tanlovlari hamda Turizm va Ekologiya kengashi elchilari saylovi tashkil etildi.
Mazkur qurultoyda Turkiya, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Tojikiston davlatlari hamda respublikamizning barcha hududlaridan kelgan yoshlar qatori Namangan muhandislik-qurilish instituti Transport fakulteti to‘rtinchi bosqich talabasi Azizbek Rahimjonov ham faol ishtirok etib, bilim va qobiliyatlarini namoyon etgan holda turli yo‘nalishlar bo‘yicha faxrli o‘rinlarni egalladi.

Студент НамИСИ принял участие в международном конгрессе «Молодежный туризм»
7-11 августа т.г. на базе отдыха «Лочин», расположенной в городе Шахрисабз Кашкадарьинской области, прошел II Международный конгресс «Молодежный туризм». В рамках конференции прошли образовательные семинары на тему «Туризм и экология», интеллектуальные игры «Заковать», областные спектакли под девизом «Мы одна команда», «Звезды в гостях», конкурсы «Туризм-квест», «Туристическая спартакиада» и выборы послов Совета по туризму и экологии.
Среди молодежи из Турции, Казахстана, Киргизии, Таджикистана и всех регионов нашей республики активное участие в этом съезде принял студент 4 курса Наманганского инженерно-строительного института факультета транспорта Азизбек Рахимжонов, продемонстрировав свои знания. и способности заняли почетное место в направлениях.