Joriy yil 7-11 avgust kunlari Qashqadaryo viloyatining Shahrisabz shahrida joylashgan «Lochin» oromgohida «Yoshlar turizmi» II xalqaro qurultoyi o‘tkazildi. Qurultoy davomida «Turizm va ekologiya» mavzusida o‘quv seminarlari, «Zakovat» intellektual o‘yinlari, «Biz bir jamoamiz» shiori ostida hududlarning sahna ko‘rinishlari, «Yulduzlar tashrifi», «Turizm kvest», «Turizm spartakiadasi» tanlovlari hamda Turizm va Ekologiya kengashi elchilari saylovi tashkil etildi.
Mazkur qurultoyda Turkiya, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Tojikiston davlatlari hamda respublikamizning barcha hududlaridan kelgan yoshlar qatori Namangan muhandislik-qurilish instituti Transport fakulteti to‘rtinchi bosqich talabasi Azizbek Rahimjonov ham faol ishtirok etib, bilim va qobiliyatlarini namoyon etgan holda turli yo‘nalishlar bo‘yicha faxrli o‘rinlarni egalladi.

NamECI student participated in the international congress "Youth tourism"
On August 7-11 of this year, the II International Congress of "Youth Tourism" was held at the "Lochin" resort located in the city of Shahrisabz, Kashkadarya region. During the conference, educational seminars on "Tourism and ecology", "Zakovat" intellectual games, regional performances under the slogan "We are one team", "Stars Visit", "Tourism Quest", "Tourism Spartakiad" competitions and The election of ambassadors of the Council of Tourism and Ecology was organized.
Among the young people from Turkey, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan and all regions of our republic, Azizbek Rahimjonov, a fourth-year student of the Faculty of Transport of the Namangan Engineering-Construction Institute, actively participated in this congress, demonstrating his knowledge and skills. took pride of place in the directions.