NamMQI talabasi WikiStipendiya loyihasi sovrindorlari qatoridan oʻrin egalladi
16-dekabr kuni WikiStipendiya loyihasining 2-mavsum yopilish marosimi boʻlib oʻtdi va marafonda gʻolib boʻlgan foydalanuvchilar taqdirlandi. Yopilish marosimida oʻzbek tilining jonkuyarlari, shuningdek, turli soha ziyolilari hamda matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etdi.
Yopilish marosimida taqdirlashni Yoshlar ishlari agentligi direktori Alisher Saʼdullayev va loyiha asoschilaridan biri boʻlgan Mehrinoz Abbosova amalga oshirdi. Marosim davomida 2024-yil oʻtkazilishi rejalashtirilgan 3-mavsumga doir qisqacha maʼlumotlar ham berildi.
Quvonarlisi, ushbu marosimda loyihada faollik koʻrsatgan hamda sovrindorlar qatoridan oʻrin egallagan Energetika va mehnat muhofazasi fakulteti talabasi Ibrohimjon Abdufattohov munosib eʼtirof etilib, 5 mln soʻm pul mukofoti va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.

Студентка НамИСИ вошла в число победителей проекта WikiStipendiya
16 декабря состоялась церемония закрытия 2-го сезона проекта WikiStipendiya  и награждение пользователей, победивших в марафоне. В церемонии закрытия приняли участие энтузиасты узбекского языка, а также представители интеллигенции различных сфер, а также представители прессы и средств массовой информации.
На церемонии закрытия награды вручили директор Агентства по делам молодежи Алишер Садуллаев и одна из основательниц проекта Мехриноз Аббасова. В ходе церемонии также была дана краткая информация о третьем сезоне, запланированном на 2024 год.
К счастью, на этой церемонии студент факультета энергетики и охраны труда Ибрагимджон Абдуфаттахов, принявший активное участие в проекте и занявший место в числе победителей, был отмечен должным образом и награжден денежной премией в размере 5 миллионов сумов и сувенирами.