NamMQI talabasi vazirga o‘z takliflarini bildirdi
Toshkentdagi Yoshlar ijod saroyida «Yoshlar forumi 2023» doirasida vazirlik va idoralar rahbarlarining yoshlar bilan uchrashuvlari o‘tkazilmoqda.
Shunday muloqotlardan biri Qishloq xo‘jaligi vaziri Ibrohim Abdurahmonov bilan bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda NamMQI Transport fakulteti talabasi Oyshaxon Qodirova ham faol ishtirok etdi va qishloq xo‘jaligiga oid bir qator takliflarini aytib o‘tdi. Ushbu takliflar vazir tomonidan qo‘llab-quvvatlandi.
Ibrohim Abdurahmonovning «Yoshlarning agrar sohadagi innovasion va startap g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash uchun vazirlik huzurida alohida fond tashkil etiladi» degan tashabbusi olqishlar bilan kutib olindi.

Студент НамИСИ представил министру свои предложения
В Ташкенте во Дворце творчества молодежи в рамках «Молодежного форума-2023» проходят встречи руководителей министерств и ведомств с молодежью.
Один из таких диалогов состоялся с министром сельского хозяйства Ибрагимом Абдурахмановым.
Айшахон Кадирова, студентка факультета транспорта НамИСИ, приняла активное участие во встрече и озвучила ряд предложений, касающихся сельского хозяйства. Эти предложения были поддержаны министром.
Аплодисментами была встречена инициатива Ибрагима Абдурахманова о том, что «при министерстве будет создан специальный фонд для поддержки инновационных и стартап-идей молодежи в аграрном секторе».