Namangan metallurgiya zavodi rahbari, “Faol tadbirkor” ko‘krak nishoni sohibi Gulbahor Tojimirzayeva institutda bo‘lib, oliy o‘quv yurti faoliyati bilan tanishdi
Mehmonga institut moliya-xo‘jalik masalalari bo‘yicha prorektori Fayzulla Qorayev, rektor maslahatchisi Azizbek Abduvaliyev va o‘quv-uslubiy boshqarmasi boshlig‘i Tohirjon Jo‘rayev hamrohlik qildi.
Ular Gulbahor Tojimirzaevaga institut tarixi va bugungi kuni, ilmiy faoliyat, amalga oshirilayotgan loyihalar haqida batafsil hikoya qildi.
Janubiy Xitoy agrar universitetinini tamomlagan va 15 yil davomida ushbu davlatda yashab, tadbirkorlik bilan shug‘ullangan mehmonda institutda tashkil etilgan Hindiston o‘quv xonasi katta taassurot qoldirdi. U shunday o‘quv xonasini Xitoy misolida ham tayyorlash taklifini bildirdi va bu borada har qanday ko‘makka tayyor ekanligini ta'kidladi.

Руководитель Наманганского металлургического комбината, обладательница значка «Активный предприниматель» Гульбахор Таджимирзаева посетила институт и ознакомилась с деятельностью высшего учебного заведения
Гостя сопровождали проректор по финансово-экономическим вопросам института Файзулла Караев, советник ректора Азизбек Абдувалиев и заведующий учебно-методическим отделом Тахирджон Джораев.
Они рассказали Гульбахор Таджимирзаевой подробный рассказ об истории института и его сегодняшнем дне, научной деятельности и реализуемых проектах.
Гость, окончивший Южно-Китайский сельскохозяйственный университет и 15 лет живший и работавший в сфере бизнеса в этой стране, был очень впечатлен созданным в институте индийским кабинетом. Он предложил подготовить такой класс по примеру Китая и отметил, что готов к любой помощи в этом плане.