Namangan metallurgiya zavodi rahbari, “Faol tadbirkor” ko‘krak nishoni sohibi Gulbahor Tojimirzayeva institutda bo‘lib, oliy o‘quv yurti faoliyati bilan tanishdi
Mehmonga institut moliya-xo‘jalik masalalari bo‘yicha prorektori Fayzulla Qorayev, rektor maslahatchisi Azizbek Abduvaliyev va o‘quv-uslubiy boshqarmasi boshlig‘i Tohirjon Jo‘rayev hamrohlik qildi.
Ular Gulbahor Tojimirzaevaga institut tarixi va bugungi kuni, ilmiy faoliyat, amalga oshirilayotgan loyihalar haqida batafsil hikoya qildi.
Janubiy Xitoy agrar universitetinini tamomlagan va 15 yil davomida ushbu davlatda yashab, tadbirkorlik bilan shug‘ullangan mehmonda institutda tashkil etilgan Hindiston o‘quv xonasi katta taassurot qoldirdi. U shunday o‘quv xonasini Xitoy misolida ham tayyorlash taklifini bildirdi va bu borada har qanday ko‘makka tayyor ekanligini ta'kidladi.

NamMQI talabasi «Nodirai davronlar» Respublika ko‘rik-tanlovida munosib ishtirok etdiHead of the Namangan Metallurgical Plant, holder of the "Active Entrepreneur" badge, Gulbahor Tajimirzaeva visited the institute and got acquainted with the activities of
The guest was accompanied by Fayzulla Karaev, vice-rector for financial and economic issues of the institute, Azizbek Abduvaliev, advisor to the rector, and Tahirjon Joraev, head of the educational and methodological department.
They told Gulbahor Tojimirzaeva a detailed story about the history of the institute and its present day, scientific activities, and ongoing projects.
The guest, who graduated from South China Agricultural University and lived and worked in business in this country for 15 years, was very impressed by the Indian study room established at the institute. He offered to prepare such a classroom on the example of China and noted that he is ready for any assistance in this regard.