NamMQI talabasi Axmadjon Muxtorjonovning Namangan Prezident maktabida "Yuragimdan o‘ting vatanga" nomli kitob taqdimoti o‘tkazildi.
Namangan shahridagi Prezident maktabi tashabbusi bilan Namangan muhandislik-qurilish instituti Qurilish fakulteti talabasi, Beruniy nomidagi Davlat stipendiyasi sohibi Muxtorjonov Ahmadjonning "YURAGIMDAN O‘TING VATANGA" deb nomlangan she'riy kitobi taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Taqdimotni Prezident maktabining targ‘ibotchisi, Zulfiya nomidagi davlat mukofoti sohibasi Manzura Abdullaeva olib bordi. Ijodiy uchrashuvda maktabning ijodkor o‘quvchilari, institut Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi Diyorbek Soataliev hamda Media markaz vakillari ishtirok etishdi.
Muloqot davomida yosh shoir adabiy faoliyati va oliygohda yaratib berilayotgan sharoitlar haqida qisqacha ma'lumot berib o‘tdi.

В Наманганской президентской школе состоялась презентация книги "Yuragimdan o‘ting vatanga" (От сердца к Родине) студента НамИСИ Ахмаджона Мухтаржанова.
По инициативе президентской школы в городе Наманган состоялась презентация книги стихов студента строительного факультета Наманганского инженерно-строительного института, обладателя государственной стипендии имени Беруни Мухтаржонова Ахмаджона "От сердца к Родине".
Презентацию провела публицист президентской школы, лауреат Государственной премии имени Зульфии Манзура Абдуллаева. В творческой встрече приняли участие творческие ученики школы, руководитель первичной организации Союза молодежи института Диёрбек Соаталиев и представители медиацентра.
В ходе беседы молодой поэт кратко рассказал о своей литературной деятельности и условиях, создаваемых в ВУЗе.
По окончании презентации книги последовала интересная сессия вопросов и ответов и «Автограф-минутка».