NamMQI talabalari uchun 300 o‘rinli turar-joy foydalanishga topshirildi
Yangi Namangan tumanining Islom Karimov ko‘chasida joylashgan “Temiryo‘lchilar shifo maskani” oilaviy korxonasi tasarrufidagi mavjud bino davlat-xususiy sheriklik tamoyili asosida 300 o‘rinli talabalar turar-joyiga moslashtirildi. Mazkur bino 5,3 mlrd so‘mdan ziyod investitsiya hisobiga to‘liq rekonstruksiya qilinib, qayta jihozlandi.
Yotoqxonaning ochilish marosimida Yangi Namangan tumani hokimi Jobir Abdullaev, sektor rahbarlari, Respublika Ma'naviyat va ma'rifat markazi viloyat bo‘limi rahbari Musoxon Oppoqov, Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hududiy boshqarmasi boshlig‘i Ilhomjon Sattorov, Namangan shahar bosh imom-xatibi Musoxon Abbosiddinov, NamMQI rektori Sharifjon Ergashev, ustozlar va talaba-yoshlar ishtirok etdi.

Для студентов НамИСИ сдан в эксплуатацию жилой корпус на 300 мест
Существующее здание семейного предприятия «Темирёлчилар Шифо Маскани», расположенное по улице Ислама Каримова Ново-Наманганского района, было приспособлено под студенческий общежитие на 300 мест на основе принципа государственно-частного партнерства. Это здание было полностью реконструировано и переоборудовано с инвестициями более 5,3 миллиарда сумов.
На церемонии открытия общежития выступили аким Новонаманганского района Джобир Абдуллаев, руководители отрасли, руководитель областного филиала Республиканского центра духовности и просветительства Мусохан Оппоков, руководитель областного управления Министерства высшего образования, науки и инноваций В мероприятии приняли участие Ильхомджон Саторов, глава города Намангана имам-хатиб Мусахан Аббасиддинов, ректор НамИСИ Шарифжон Эргашев, преподаватели и студенты.
Бизнесмена Мухторжона Мойдинова одели в халат по узбекским обычаям и перерезали символическую ленту.