NamMQI talabalari uchun 300 o‘rinli turar-joy foydalanishga topshirildi
Yangi Namangan tumanining Islom Karimov ko‘chasida joylashgan “Temiryo‘lchilar shifo maskani” oilaviy korxonasi tasarrufidagi mavjud bino davlat-xususiy sheriklik tamoyili asosida 300 o‘rinli talabalar turar-joyiga moslashtirildi. Mazkur bino 5,3 mlrd so‘mdan ziyod investitsiya hisobiga to‘liq rekonstruksiya qilinib, qayta jihozlandi.
Yotoqxonaning ochilish marosimida Yangi Namangan tumani hokimi Jobir Abdullaev, sektor rahbarlari, Respublika Ma'naviyat va ma'rifat markazi viloyat bo‘limi rahbari Musoxon Oppoqov, Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hududiy boshqarmasi boshlig‘i Ilhomjon Sattorov, Namangan shahar bosh imom-xatibi Musoxon Abbosiddinov, NamMQI rektori Sharifjon Ergashev, ustozlar va talaba-yoshlar ishtirok etdi.

A residential building with 300 beds was put into use for NamECI students
The existing building owned by the family enterprise "Temiryolchilar Shifo Maskani" located on Islam Karimov Street of New Namangan District was adapted to a 300-bed student accommodation based on the principle of public-private partnership. This building was completely reconstructed and re-equipped with an investment of more than 5.3 billion soums.
At the opening ceremony of the dormitory, Mayor of New Namangan district Jobir Abdullaev, sector leaders, head of the regional branch of the Republican Center for Spirituality and Enlightenment Musokhan Oppokov, head of the regional department of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation Ilhomjon Satorov, Namangan city chief imam-khatib Musakhan Abbasiddinov, NamECI rector Sharifjon Ergashev, teachers and students took part.
Businessman Mukhtorjon Mo'ydinov was dressed in a robe according to Uzbek customs and a symbolic ribbon was cut.
The guests got acquainted with the student residence and the conditions created here for young people.