NamMQI talabalari Milliy gvardiya Chavandozlar maktabi bilan tanishdi
Transport fakulteti talabalaridan bir guruhi Milliy gvardiya viloyat boshqarmasi qoshidagi Chavandozlar maktabi faoliyati bilan tanishdi.
Institut psixologi Murodjon Nurqulov tashabbusi bilan tashkil etilgan tadbir avvalida Chavandozlar maktabining tarixi va bugungi kuni, bu yerda saqlanayotgan otlar haqida batafsil hikoya qilindi.
Shundan so‘ng talabalar otlarga chiqib, davra aylanib, o‘zlarining mahoratlarini sinab ko‘rishdi.
Keyingi bosqich kamondan o‘q uzish bo‘ldi. Talabalar tajribali yo‘riqchilar ko‘magida bu borada ham o‘zlarini ko‘rsatish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Harbiy-vatanparvarlik oyligi doirasida va 14 yanvar — Vatan himoyachilari kuni arafasida tashkillangan ushbu tadbir talaba va tyutorlarda katta taassurot qoldirdi.

NamECI students got acquainted with the National Guard Cavalry School
A group of students of the Faculty of Transport got acquainted with the activities of the Riders' School under the National Guard Regional Office.
At the beginning of the event organized by the initiative of Murodjon Nurkulov, a psychologist of the institute, a detailed story was told about the history of the riding school and the horses kept here today.
After that, the students got on the horses, went around in a circle and tested their skills.
The next stage was archery. Students had the opportunity to show themselves in this regard with the help of experienced guides.
This event, organized within the framework of the military-patriotic month and on the eve of January 14 - Defender of the Fatherland Day, made a great impression on students and tutors.