NamMQI talabalari Buxoro davlat universitetida boʻlib oʻtayotgan xalqaro lider talabalar uchrashuvida ishtirok etmoqda
Kuni kecha Buxoro shahriga UI GreenMetric Jahon universitetlari reytingi hamkorligidagi nufuzli ikkinchi xalqaro lider talabalar uchrashuvi ishtirokchilari tantanali tarzda kutib olindi.
Talabalar Indoneziya, Ekvador, Saudiya Arabistoni, Pokiston hamda respublikamizning nufuzli oliygohlaridan tashrif buyurdilar. Dastlab mehmonlarni Grand Bukhara mehmonxonasiga joylashtirib, shundan so’ng Buxoro shahridagi "Olmos" restoranida tanishuv uchrashuvi o’tkazildi.
Ushbu uchrashuvni Buxoro davlat universiteti rektori Obidjon Xamidov hamda Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor Abror Jo’rayev ochib berishdi.
Quvonarlisi shundaki, ushbu uchrashuvda institut Yoshlar yetakchisi Diyorbek Soataliyev va Sanoatni axborotlashtirish fakulteti talabasi Anvarxon Majidov ham ishtirok etmoqda.

Студенты НамИСИ принимают участие в международной студенческой встрече лидеров, состоявшейся в Бухарском государственном университете
Вчера в Бухаре торжественно приветствовали участников престижной второй международной встречи студентов-лидеров совместно с UI GreenMetric World University Rankings.
Студенты приехали из Индонезии, Эквадора, Саудовской Аравии, Пакистана и престижных вузов нашей республики. Сначала гостей разместили в отеле «Гранд Бухара», а затем состоялась ознакомительная встреча в ресторане «Олмос» в Бухаре.
Встречу открыли ректор Бухарского государственного университета Обиджон Хамидов и проректор по международному сотрудничеству Аброр Джораев.
Отрадно, что в этой встрече также участвуют молодежный лидер института Диорбек Соаталиев и студент факультета промышленной информатизации Анвархан Меджидов.