NamMQI talabalar turar-joyida 17 noyabr — Xalqaro talabalar kuni munosabati bilan tantanali tadbir o‘tkazildi
Bayram tadbirini institut birinchi prorektori Odiljon Jakbarov tabrik so‘zi bilan ochib berdi. U oliy o‘quv yurti talabalari turli sohalarda erishayotgan muvaffaqiyatlarni e'tirof etib, bunday yutuqlar bardavom bo‘lishini tiladi.
Yangi Namangan tumani hokimi o‘rinbosari A'zamjon Isaqov, Yoshlar ittifoqi Namangan viloyati Kengashi raisi Azizbek Toshmatov, viloyat bojxona boshqarmasi matbuot xizmati rahbari Rasulxon Mamatxonov talabalarni bayram bilan tabriklab, yuksak natijalarga erishayotgan bir qator yoshlarga tashakkurnoma va sovg‘alar topshirdi.
Talabalar tomonidan ijro etilgan «Oliygohim» madhiyasi, xonandalar ijrosidagi kuy-qo‘shiqlar, quvnoqlar va zukkolar bahsi, she'riy chiqishlar, sovg‘alarga boy o‘yinlar bayramga o‘zgacha kayfiyat va shukuh bag‘ishladi.
Institutda o‘tkazilgan ma'naviy-ma'rifiy, sport tanlovlari g‘olib va sovrindorlari pul mukofoti, diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

A festive event was held in the NamECI student residence on November 17 - International Students' Day
The first vice-rector of the institute Odiljon Jakbarov opened the festive event with a congratulatory speech. He recognized the achievements of the students of the higher educational institution in various fields and wished for the continuation of such achievements.
Azamjon Isakov, deputy governor of New Namangan district, Azizbek Toshmatov, chairman of the Namangan regional council of the Youth Union, Rasulkhan Mamatkhanov, head of the press service of the regional customs department, congratulated the students on the holiday and handed over letters of thanks and gifts to a number of young people who are achieving high results.
Anthem "Oliygohim" performed by students, songs performed by singers, contest between funny people and wits, poetic performances, games full of gifts gave the holiday a special mood and happiness.
The winners and prize-winners of spiritual-educational and sports competitions held at the institute were awarded with cash prizes, diplomas and souvenirs.