NamMQI talabalar turar-joyida 17 noyabr — Xalqaro talabalar kuni munosabati bilan tantanali tadbir o‘tkazildi
Bayram tadbirini institut birinchi prorektori Odiljon Jakbarov tabrik so‘zi bilan ochib berdi. U oliy o‘quv yurti talabalari turli sohalarda erishayotgan muvaffaqiyatlarni e'tirof etib, bunday yutuqlar bardavom bo‘lishini tiladi.
Yangi Namangan tumani hokimi o‘rinbosari A'zamjon Isaqov, Yoshlar ittifoqi Namangan viloyati Kengashi raisi Azizbek Toshmatov, viloyat bojxona boshqarmasi matbuot xizmati rahbari Rasulxon Mamatxonov talabalarni bayram bilan tabriklab, yuksak natijalarga erishayotgan bir qator yoshlarga tashakkurnoma va sovg‘alar topshirdi.
Talabalar tomonidan ijro etilgan «Oliygohim» madhiyasi, xonandalar ijrosidagi kuy-qo‘shiqlar, quvnoqlar va zukkolar bahsi, she'riy chiqishlar, sovg‘alarga boy o‘yinlar bayramga o‘zgacha kayfiyat va shukuh bag‘ishladi.
Institutda o‘tkazilgan ma'naviy-ma'rifiy, sport tanlovlari g‘olib va sovrindorlari pul mukofoti, diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

17 ноября в студенческом общежитии НамИСИ состоялось праздничное мероприятие – Международный день студентов.
Поздравительной речью открыл праздничное мероприятие первый проректор института Одилджон Джакбаров. Он отметил достижения студентов вуза в различных областях и пожелал продолжения таких достижений.
Студентов с праздником и вручили благодарственные письма Азамжон Исаков, заместитель акима Нового Наманганского района, Азизбек Тошматов, председатель Наманганского областного совета Союза молодежи, Расулхан Маматханов, руководитель пресс-службы областного таможенного управления и подарки ряду молодых людей, добившихся высоких результатов.
Гимн «Олийгохим» в исполнении учащихся, песни в исполнении певцов, состязания веселых людей и остроумцев, поэтические номера, игры, полные подарков, придали празднику особое настроение и счастье.
Победители и призеры духовно-просветительских и спортивных соревнований, проводимых в институте, были награждены денежными премиями, дипломами и памятными подарками.