NamMQI stajyor-o‘qituvchisiga vazir sovg‘asi topshirildi
Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov Namangan muhandislik-qurilish instituti Bionika laboratoriyasining ochilish marosimida oliy o‘quv yurti tomonidan tayyorlangan ko‘rgazma bilan tanishgan va professor-o‘qituvchilar bilan muloqotda bo‘lgandi.
Ko‘rgazma bilan tanishuv chog‘ida vazir e'tiborini mo‘yqalamda mohirlik bilan chizilgan ona siymosi o‘ziga tortgan va uning muallifi rag‘batlantirishga loyiq ekanligi ta'kidlangandi.
Bugun institutda bo‘lib o‘tgan xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya davomida vazirlik viloyat hududiy boshqarmasi boshlig‘i Ilhomjon Sattorov NamMQI Muhandislik kommunikasiyalari fakul'teti muhandislik va komp'yuter grafikasi kafedrasi stajyor-o‘qituvchisi Nazirjon Qosimjonovga vazir sovg‘asi — komp'yuter jamlanmasini topshirdi.
Institutda yaqinda ish boshlagan Nazirjon yosh o‘qituvchilarda motivasiya uyg‘otuvchi sovg‘a uchun vazirga institut jamoasi nomidan minnatdorlik bildirdi.

Преподаватель-стажер НамИСИ получил подарок от министра
Министр высшего образования, науки и инноваций Ибрагим Абдурахманов ознакомился с выставкой, подготовленной вузом, на церемонии открытия лаборатории бионики Наманганского инженерно-строительного института и пообщался с профессорами и преподавателями.
Во время знакомства с выставкой внимание министра было обращено на искусно написанную кистью фигуру матери и отмечено, что ее автор заслуживает поощрения.
Сегодня в ходе международной научно-практической конференции, проходящей в институте, руководитель областного управления министерства Илхомжон Саторов вручил подарок министра Назирджону Касымжанову, стажеру-преподавателю кафедры инженерной и компьютерной графики факультета инженерных коммуникаций, НамИСИ - компьютер сдал суммирование матки.
Назирджон, который недавно начал работать в институте, от имени коллектива института поблагодарил министра за подарок, который мотивирует молодых преподавателей.