NamMQI stajyor-o‘qituvchisiga vazir sovg‘asi topshirildi
Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov Namangan muhandislik-qurilish instituti Bionika laboratoriyasining ochilish marosimida oliy o‘quv yurti tomonidan tayyorlangan ko‘rgazma bilan tanishgan va professor-o‘qituvchilar bilan muloqotda bo‘lgandi.
Ko‘rgazma bilan tanishuv chog‘ida vazir e'tiborini mo‘yqalamda mohirlik bilan chizilgan ona siymosi o‘ziga tortgan va uning muallifi rag‘batlantirishga loyiq ekanligi ta'kidlangandi.
Bugun institutda bo‘lib o‘tgan xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya davomida vazirlik viloyat hududiy boshqarmasi boshlig‘i Ilhomjon Sattorov NamMQI Muhandislik kommunikasiyalari fakul'teti muhandislik va komp'yuter grafikasi kafedrasi stajyor-o‘qituvchisi Nazirjon Qosimjonovga vazir sovg‘asi — komp'yuter jamlanmasini topshirdi.
Institutda yaqinda ish boshlagan Nazirjon yosh o‘qituvchilarda motivasiya uyg‘otuvchi sovg‘a uchun vazirga institut jamoasi nomidan minnatdorlik bildirdi.

The Minister of Higher Education, Science and Innovation Ibrahim Abdurahmanov got acquainted with the exhibition prepared by the higher educational institution at the opening ceremony of the Bionics Laboratory of the Namangan Institute of Engineering and Construction and communicated with professors and teachers.
During the introduction to the exhibition, the minister's attention was drawn to the figure of the mother skillfully painted with a brush, and it was noted that its author deserves encouragement.
Today, during the international scientific-practical conference held at the institute, the head of the regional regional administration of the ministry, Ilhomjon Satorov, gave a gift of the minister to Nazirjon Kasimjanov, a trainee-teacher of the department of engineering and computer graphics of the Faculty of Engineering Communications, NamECI - computer handed over the summation of the uterus.
Nazirjon, who recently started working at the institute, thanked the minister on behalf of the institute team for the gift that motivates young teachers.