Sanoatni axborotlashtirish fakulteti katta o’qituvchi G.Inamova va 57(r)-ATT-20 guruhi talabalari "GLASS EXPO" ma’suliyati cheklangan korxonasiga borishdi.
NamMQI Sanoatni axborotlashtirish fakulteti Axborot tizimlari va texnologiyalari kafedrasi katta o’qituvchisi G.Inamova va 57(r)-ATT-20 guruhi talabalari Namangan shaxrida joylashgan "GLASS EXPO" ma’suliyati cheklangan jamiyatining  korxonasiga  joriy yilning 16 noyabrь kuni bordi.
"GLASS EXPO" korxonasi xar xil turdagi oynalarning ulgurji savdosi bilan shug'ullanadi: shaffof, rangli, qovurg'ali, rangli, mustahkamlangan va boshqalar.  Korxona shishani  bukish, so'ngra uni chiniqtirish va qumlash, shuningdek, turli xil oynalarni ishlab chiqazadi. GLASS EXPO kompaniyasi xorijiy kompaniyalar bilan barqaror ishbilarmonlik aloqalarini o'rnatgan.
GLASS EXPO kompaniyasining shiori yuqori sifat, xushmuomalalik va har bir mijozga shaxsiy yondashuv.
Talabalar GLASS EXPO kompaniyasidagi zamonaviy texnologiyalar bilan yaqindan tanishishdi. Ishlab chiqarish jarayonida o'zlari egallagan bilimlarini  tadbiq kilish va qo'llanishi bilan tanishishdi.

Старший преподаватель кафедры Информационных систем и технологий НамИСИ Факультета Информатизации промышленности Инамова Г. и студенты группы 57(р)-АТТ-20 посетили Общество с ограниченной ответственностью «GLASS EXPO»
16 ноября с.г. старший преподаватель кафедры Информационных систем и технологий НамИСИ Факультета информатизации промышленности Инамова Г. и студенты группы 57(р)-АТТ-20 посетили предприятие ООО «GLASS EXPO». которое находится в городе Наманган.
Предприятие «GLASS EXPO» занимается оптовой продажей различных видов стекла: прозрачного, тонированного, ребристого, тонированного, армированного и др. Предприятие гнет стекло, затем закаляет его и пескоструйно обрабатывает, а также производит различные виды стекла. Компания GLASS EXPO установила стабильные деловые отношения с зарубежными компаниями.
Девиз GLASS EXPO – высокое качество, вежливость и индивидуальный подход к каждому клиенту.
Студенты ознакомились с современными технологиями на выставке GLASS EXPO. Они ознакомились с применением полученных знаний в производственном процессе.