NamMQI rektori Yangiqo‘rg‘on tumanida istiqomat qiluvchi yoshlar bilan xonadonbay tizimida uchrashdi
NamMQI rektori Sharifjon Ergashev Yangiqo‘rg‘on tumani, Rovut mahallasida istiqomat qiluvchi yoshlar va ularning ota-onalari bilan xonadonbay tizimida uchrashdi.
Institut rektori boshchiligida ishchi guruh a'zolari tomonidan belgilangan hududlar mahalla mas'ullari bilan hamkorlikda yoshlar va ularning ota-onalari bilan alohida suhbatlashib, ularning ijtimoiy holati, muammolari va qiziqishlari o‘rganildi.
Nogironligi bor yoshlardan Shahlo G‘ulomova bilan alohida suhbatlashildi. Suhbat davomida uning 2021-2022 o‘quv yilida Namangan davlat universiteti boshlang‘ich ta'lim yo‘nalishiga o‘qishga topshirganligi va kira olmaganligini ma'lum bo‘ldi. U hozirda qo‘shimcha o‘quv kurslariga ehtiyoji borligini ta'kidladi. Institut rektori tomonidan mas'ullarga ona tili va adabiyot hamda matematematika fanlaridan bepul kurslarga jalb etish vazifasi yuklatildi.

NamECI rector met with young people living in the Yangi-Kurgan district in the Khonadonbai system
NamECI Rector Sharifjon Ergashev met with the youth and their parents living in Rovut district, Yangikurgan district, in the Khonadonbai system.
Under the leadership of the rector of the institute, the members of the working group, in cooperation with the community leaders, talked to young people and their parents separately, and studied their social status, problems and interests.
Shahlo Ghulamova, a young person with disabilities, was interviewed separately. During the interview, it was revealed that he applied to Namangan State University for primary education in the 2021-2022 academic year and failed to enter. He noted that he needs additional training courses. The rector of the institute entrusted the officials with the task of attracting free courses in the subjects of mother tongue and literature, as well as mathematics.