NamMQI rektori Pekinda bo‘lib o‘tayotgan O‘zbekiston-Xitoy ta'lim forumida ishtirok etmoqda
Tadbirni Xitoy Ta'lim vaziri o‘rinbosari Chen Sze va O‘zbekiston Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirining birinchi o‘rinbosari Komiljon Karimov ochib berdi.
Plenar yig‘ilishda ikkinchi Pekin chet tillari universiteti rektori Szi Szinbyao, Samarqand davlat universiteti rektori Rustam Xolmurodov, Shimoliy-G‘arbiy qishloq va o‘rmon xo‘jaligi ilmiy-texnik universiteti rektori Vu Puta nutq so‘zladi.
Ilk bori o‘tkazilayotgan ushbu nufuzli anjumanda Namangan muhandislik-qurilish instituti rektori Sharifjon Ergashev ham ishtirok etmoqda.

Ректор НамИСИ примет участие в Узбекско-Китайском образовательном форуме в Пекине
Мероприятие открыли заместитель министра образования Китая Чэнь Сзе и первый заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Узбекистана Камильджон Каримов.
На пленарном заседании ректор Второго Пекинского университета иностранных языков Си Синьбяо, ректор Самаркандского государственного университета Рустам Холмуродов и ректор Северо-Западного аграрно-лесотехнического научно-технического университета У Пута говорил.
В этой престижной конференции, которая проводится впервые, принимает участие и ректор Наманганского инженерно-строительного института Шарифжон Эргашев.