Pekinda bo‘lib o‘tayotgan birinchi O‘zbekiston—Xitoy ta'lim forumi doirasida Namangan muhandislik-qurilish instituti rektori Sharifjon Ergashev Nankin maxsus ta'lim universiteti vise-prezidenti va jamoatchilik bilan aloqalar bo‘limi rahbari bilan muzokaralar olib bordi.
Universitet Xitoydagi maxsus ta'lim o‘qituvchilarini tayyorlashga ixtisoslashgan oliy o‘quv yurti hisoblanadi. Bu yerda muhandislik ishi, ta'lim, tibbiyot, menejment, san'at va adabiyot kabi 38 ta yo‘nalishda tahsil beriladi. Universitet qoshida Xitoyda yagona maxsus ta'lim muzeyi barpo etilgan.
Muzokaralar davomida ikki oliy o‘quv yurti o‘rtasida hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilinmoqda.

Ректор НамИСИ провел переговоры с представителями Нанкинского университета специального образования
В рамках первого узбекско-китайского образовательного форума в Пекине ректор Наманганского инженерно-строительного института Шарифжон Эргашев провел переговоры с вице-президентом Нанкинского университета специального образования, руководителем отдела по связям с общественностью.
Университет является высшим учебным заведением, специализирующимся на подготовке учителей специального образования в Китае. Есть 38 областей обучения, таких как инженерия, образование, медицина, менеджмент, искусство и литература. При университете создан единственный в Китае музей специального образования.
В ходе переговоров обсуждаются вопросы налаживания сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями.