NamMQI rektori Bilim va malakalarni baholash agentligining Namangandagi test sinovlari markazida bo‘lib, OTMlarga kirish imtihonlarda ishtirok etdi
Rektor mazkur agentlikning viloyat bo‘limi boshlig‘i Bunyodbek Abdulhafizov bilan suhbatda bo‘lib, Davlatobod tumanining "Yuksalish" dahasidagi markazda abiturientlar va ularning ota-onalari uchun yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
2 gektar maydonni egallagan va respublikada birinchilardan bo‘lib barpo etilgan ushbu binoda bugun 1200 nafar abiturient test sinovlarida ishtirok etmoqda. Ular orasida Namangan muhandislik-qurilish institutini tanlagan yoshlar ham ko‘pchilikni tashkil etadi.
Rektor abiturientlarga sinovlarda omad va muvaffaqiyatlar tiladi. Ularning ota-onalari bilan ham muloqotda bo‘lib, bu yilgi imtihonlarning o‘ziga hos jihatlari haqida batafsil ma'lumot berib o‘tdi.

Ректор НамИСИ посетил центр тестирования Агентства по оценке знаний и навыков в Намангане и принял участие во вступительных экзаменах в вузы
Ректор провел беседу с начальником областного отделения этого ведомства Бунёдбеком Абдулхафизовым и ознакомился с условиями, созданными для абитуриентов и их родителей в центре в районе «Юксалиш» Давлатабадского района.
Сегодня в испытаниях в этом здании, занимающем площадь 2 га и построенном в числе первых в республике, принимают участие 1200 абитуриентов. Многие из них – молодые люди, выбравшие Наманганский инженерно-строительный институт.
Ректор пожелал абитуриентам удачи и успехов на экзаменах. Он пообщался с их родителями и подробно рассказал об особенностях экзаменов в этом году.