NamMQI rektori Bilim va malakalarni baholash agentligining Namangandagi test sinovlari markazida bo‘lib, OTMlarga kirish imtihonlarda ishtirok etdi
Rektor mazkur agentlikning viloyat bo‘limi boshlig‘i Bunyodbek Abdulhafizov bilan suhbatda bo‘lib, Davlatobod tumanining "Yuksalish" dahasidagi markazda abiturientlar va ularning ota-onalari uchun yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
2 gektar maydonni egallagan va respublikada birinchilardan bo‘lib barpo etilgan ushbu binoda bugun 1200 nafar abiturient test sinovlarida ishtirok etmoqda. Ular orasida Namangan muhandislik-qurilish institutini tanlagan yoshlar ham ko‘pchilikni tashkil etadi.
Rektor abiturientlarga sinovlarda omad va muvaffaqiyatlar tiladi. Ularning ota-onalari bilan ham muloqotda bo‘lib, bu yilgi imtihonlarning o‘ziga hos jihatlari haqida batafsil ma'lumot berib o‘tdi.

The rector of NamECI visited the testing center of the Knowledge and Skills Assessment Agency in Namangan and took part in the entrance exams to HEIs
The rector had a conversation with the head of the regional department of this agency, Bunyodbek Abdulhafizov, and got acquainted with the conditions created for applicants and their parents at the center in "Yuksalish" district of Davlatabad district.
Today, 1,200 applicants are taking part in the tests in this building, which occupies an area of 2 hectares and was one of the first to be built in the republic. Many of them are young people who have chosen the Namangan Engineering-Construction Institute.
The rector wished the applicants luck and success in the exams. He communicated with their parents and gave detailed information about the special features of this year's exams.