NamMQI prorektorining talabalarni joylashtirish masalalari bo‘yicha hisoboti tinglandi
Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirligi hududiy boshqarmasida viloyatdagi OTMlar talabalarini turar-joy va ijara xonadonlariga joylashtirish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Namangan muhandislik-qurilish instituti birinchi prorektori Odiljon Jakbarovning hisoboti ham tinglandi.
Hisobotda qayd etilishicha, institut talabalarini turar-joy bilan ta'minlash bo‘yicha 1100 o‘rinli TTJ shay holatga keltirilgan.
Shuningdek, 1848 nafar talabani joylashtirish uchun ijara xonadonlari ro‘yxati shakllantirilib, mas'ullar belgilangan.
Ayni paytda institutning 1000 o‘rinli talabalar turar-joyi qurilishi ham jadal olib borilmoqda. Ushbu bino joriy yil yakuniga qadar qurib bitkazilishi ko‘zda tutilgan.

The report of the vice-rector of NamECI on the issues of student accommodation was heard
A meeting was held in the regional office of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation regarding the work done on the placement of students of higher education institutions in the region in residential and rental apartments.
The report of Odiljon Jakbarov, the first vice-rector of the Namangan Institute of Engineering and Construction, was also heard at the meeting.
According to the report, TTJ with 1100 seats is ready to provide housing for students of the institute.
Also, a list of rental apartments for accommodation of 1848 students was formed and the responsible persons were appointed.
At the moment, the construction of a 1,000-bed student residence of the institute is also underway. This building is expected to be completed by the end of this year.