NamMQI prorektori maktab oʼquvchilari bilan uchrashdi
NamMQI yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʼyicha prorektori Odiljon Jakbarov Uychi tumanidagi 36-umumtaʼlim maktabi oʼquvchilari bilan uchrashdi. Muloqot “Kelajakdagi kasbim” mavzusiga bagʼishlandi.
Uchrashuv davomida oʼquvchilarga bugungi kunda yoshlarga yaratilayotgan islohotlar, hususan, taʼlim sohasida berilayotgan imkoniyatlar haqida batafsil soʼz bordi. Bu imkoniyatlardan unumli foydalanish borasida zarur tavsiyalar berildi.
Oʼquvchilarni qiziqtirayotgan kasblar, ularning istiqbollari haqida fikr yuritildi.
Tadbir yakuni munozara va savol-javoblarga ulanib ketdi. Bunday uchrashuvlarni kelgusida doimiy oʼtkazib borish boʼyicha maktab rahbariyati bilan kelishib ham olindi.

Проректор НамИСИ встретился со школьниками
Проректор НамИСИ по делам молодежи и духовно-просветительской работе Одилжон Жакбаров встретился с учащимися 36-й общеобразовательной школы Уйчинского района. Беседа была посвящена теме «Моя будущая профессия».
В ходе встречи студентам подробно рассказали о реформах, созданных сегодня для молодежи, особенно о предоставляемых им возможностях в сфере образования. Даны необходимые рекомендации по эффективному использованию этих возможностей.
Обсуждались профессии, интересующие студентов, и их перспективы.
Мероприятие завершилось обсуждением и вопросами. Также была достигнута договоренность с руководством школы о регулярном проведении подобных встреч в будущем.