NamMQI professorlari “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi
Prezident Farmoniga muvofiq ta'sis etilgan “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan mamlakatimizning iqtisodiyot, ishlab chiqarish, ilm-fan, madaniyat, ta'lim, sog‘liqni saqlash va boshqa sohalarda ko‘p yillar davomida halol va samarali mehnat qilgan nafaqa yoshidagi hamyurtlarimiz taqdirlanishi belgilangan.
Namangan shahridagi “Ma'rifat” maskanida O‘zbekiston faxriylarini ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash «Nuroniy» jamg‘armasi raisi Sodiqjon Turdiev, jamg‘armaning viloyat bo‘limi raisi Ikromxon Najmiddinov, viloyat hokimining o‘rinbosarlari Akramjon Abduhamidov va Dinara Yakubovalar ishtirokidagi tadbirda bir guruh faollarga ana shu nishon topshirildi.
Quvonchli tomoni, ular safida Namangan muhandislik-qurilish instituti professor-o‘qituvchilaridan Sherzod Abdurahmonov, G‘ofirjon G‘ulomov va Yusufjon Oppoqovlar ham bor.

Профессора НамИСИ награждены медалью «Ветеран труда»
Пенсия за многолетний добросовестный и результативный труд в экономике, производстве, науке, культуре, образовании, здравоохранении и других сферах нашей страны со знаком «Ветеран труда», установленная в соответствии с Указом Президента. будут награждены наши соотечественники по возрасту.
В центре «Марифат» города Намангана с участием председателя фонда социальной поддержки ветеранов Узбекистана «Нуроний» Садикжона Турдиева, председателя областного отделения фонда Икромхана Нажмиддинова, заместителей акимов области , Акрамжон Абдухамидов и Динара Якубова, на мероприятии группе активистов был вручен этот значок.
Хорошая новость заключается в том, что среди них есть Шерзод Абдурахманов, Гафиржон Гуламов и Юсуфжон Оппоков из Наманганского инженерно-строительного института.