NamMQI professorlari “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi
Prezident Farmoniga muvofiq ta'sis etilgan “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan mamlakatimizning iqtisodiyot, ishlab chiqarish, ilm-fan, madaniyat, ta'lim, sog‘liqni saqlash va boshqa sohalarda ko‘p yillar davomida halol va samarali mehnat qilgan nafaqa yoshidagi hamyurtlarimiz taqdirlanishi belgilangan.
Namangan shahridagi “Ma'rifat” maskanida O‘zbekiston faxriylarini ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash «Nuroniy» jamg‘armasi raisi Sodiqjon Turdiev, jamg‘armaning viloyat bo‘limi raisi Ikromxon Najmiddinov, viloyat hokimining o‘rinbosarlari Akramjon Abduhamidov va Dinara Yakubovalar ishtirokidagi tadbirda bir guruh faollarga ana shu nishon topshirildi.
Quvonchli tomoni, ular safida Namangan muhandislik-qurilish instituti professor-o‘qituvchilaridan Sherzod Abdurahmonov, G‘ofirjon G‘ulomov va Yusufjon Oppoqovlar ham bor.

NamECI professors were awarded with the medal "Veteran of Labor"
A pension for many years of honest and effective work in the economy, production, science, culture, education, health and other fields of our country with the badge "Veteran of Labor", established in accordance with the Presidential Decree. it is determined that our compatriots of the age will be awarded.
In the "Marifat" center of Namangan city, with the participation of the chairman of the "Nuroniy" fund for social support of Uzbekistan's veterans, Sadiqjon Turdiev, the chairman of the regional branch of the fund, Ikromkhan Najmiddinov, deputy governors of the region, Akramjon Abduhamidov and Dinara Yakubova. at the event, a group of activists was given this badge.
The good news is that they include Sherzod Abdurahmanov, Gafirjon Ghulamov and Yusufjon Oppokovs from the Namangan Institute of Engineering and Construction.