NamMQI professori Ozarbayjondagi ilmiy-tadqiqot instituti faoliyatini oʻrganmoqda
Institut qishloq xoʻjaligini  mexanizatsiyalashtirish kafedrasi professori Nabijon Boyboboyev Ozarbayjon davlat agrar universiteti qoshidagi Agrotexnika ilmiy-tadqiqot instituti direktori, professor K.Fataliyev taklifiga binoan ushbu institutda boʻlib turibdi.
Safar davomida Agrotexnika-ilmiy tadqiqot institutida yaratilgan sharoitlar, olimlarning yangi loyiha va ishlanmalari, mavjud laboratoriya va issiqxonalar, qurilma va jihozlar bilan tanishildi.
Ikki oliy oʻquv yurti oʻrtasida hamkorlikni yoʻlga qoʻyish, birgalikda turli ilmiy loyihalarda ishtirok etish masalalari muhokama etildi.

The professor of NamECI is studying the activities of the research institute in Azerbaijan
Nabijon Boyboboev, professor of the agricultural mechanization department of the institute, is visiting the institute at the invitation of professor K. Fataliyev, director of the Agrotechnical Research Institute under the Azerbaijan State Agrarian University.
During the trip, the conditions created at the Agrotechnical and Scientific Research Institute, new projects and developments of scientists, existing laboratories and greenhouses, devices and equipment were familiarized.
The issues of establishing cooperation between the two higher educational institutions and joint participation in various scientific projects were discussed.