NamMQI professor-o‘qituvchilari va talabalari ayollar forumida faol ishtirok etdi
Davlatobod madaniyat saroyida “Muvaffaqiyat sari birlashamiz!” nomli ayollar forumi bo‘lib o‘tdi. 500 nafardan ziyod xotin-qiz qatnashgan tadbirda bir oilaning 5 nafar vakili — opa-singillar spiker sifatida ishtirok etib, muvaffaqiyat sirlari va tadbirkorlik ko‘nikmalari bilan o‘rtoqlashdi.
BA Holding bosh direktori Gulbahor Tojimirzaeva, xolding moliya direktori Gulinur Abdullaeva, Biznes-ombudsman matbuot kotibi Guljamol Shukurova, Wang Da Group qo‘shma korxonasi bosh direktori Go‘zal Tojimirzaeva, Pekindagi Sin'xua universiteti talabasi, Zulfiya nomli davlat mukofoti sovrindori Shirin Abdullaeva erishgan yutuqlari, bunda oila va ota-onaning o‘rni, davlat xizmati va tadbirkorlik tuzilmalarida xotin-qizlar mavqeyi haqida chiqishlar qildi.

Профессора и студенты НамИСИ приняли активное участие в женском форуме
«Объединимся для успеха» в Давлатабадском Дворце культуры. Состоялся женский форум. На мероприятии присутствовало более 500 женщин, 5 представительниц одной семьи – сестры выступили в качестве спикеров и поделились секретами успеха и предпринимательских навыков.
Генеральный директор BA Holding Гульбахор Таджимирзаева, финансовый директор холдинга Гулинур Абдуллаева, пресс-секретарь Бизнес-омбудсмена Гульджамол Шукурова, генеральный директор совместного предприятия Wang Da Group Гозал Таджимирзаева, студентка Университета Цинхуа в Пекине, лауреат Государственной премии Зульфии Ширин Абдуллаева добилась достижений, роли семьи и родителей, положения женщин на государственной службе и в бизнес-структурах.