NamMQI professor-o‘qituvchilari Muxtor Avezov nomidagi universitetda talabalarga dars mashg‘ulotlari o‘tib, mutaxassislar bilan o‘zaro fikr almashib kelishdi
NamMQI Qurilish fakul'teti Muhandislik kommunikasiyalari qurilishi va montaji kafedrasi professor-o‘qituvchilari A.Alinazarov, M.Negmatov va D.Axunovlar ikki oliy o‘quv yurti o‘rtasida tuzilgan hamkorlik shartnomasiga muvofiq Muxtor Avezov nomidagi Janubiy Qozog‘iston davlat universitetining Arxitektura, qurilish va transport fakultetida bo‘ldi.
Ular universitet faoliyati bilan tanishdi, hamkasblar bilan tajriba almashdi va talabalarga dars mashg‘ulotlarini olib bordi.
Professor-o‘qituvchilarimiz Universitet muzeyida bo‘lib, u yerdagi faxriy mexmonlar kitobida o‘z dastaxatlarini qoldirishdi.
Ma'lumot uchun, Muxtor Avezov nomidagi universitet Qozog‘istonning eng yirik ta'lim dargohlaridan biri bo‘lib, bu yerda 80 dan ortiq yo‘nalishda saboq beriladi. Universitet oliy ta'lim muassasalarining xalqaro reytingida top-500 talikda hozirgi kunda 443 o‘rinda turadi.

Professors and teachers of NamECI attended classes for students of the University named after Mukhtar Avezov and exchanged ideas with specialists.
Alinazarov A., Negmatov M. and Akhunov D., professors of the Department of Construction and Installation of Engineering Communications of the Construction Faculty of NamECI, in accordance with the cooperation agreement concluded between the two higher educational institutions of Architecture of the South Kazakhstan State University named after Mukhtar Avezov, visited the construction transport faculty.
They got acquainted with the activities of the university, exchanged experience with colleagues and held classes for students.
Our professors and teachers visited the university museum and left their signatures in the book of honored guests there.
For reference, Mukhtar Avezov University is one of the largest educational institutions in Kazakhstan, where classes are held in more than 80 areas. Currently, the university ranks 443rd in the top 500 of the international ranking of higher education institutions.