NamMQI professor-o‘qituvchilari Muxtor Avezov nomidagi universitetda talabalarga dars berdi
NamMQI Energetika va mehnat muhofazasi fakul'tetining bir guruh professor-o‘qituvchilari ikki oliy o‘quv yurti o‘rtasida tuzilgan hamkorlik shartnomasiga muvofiq Muxtor Avezov nomidagi Janubiy Qozog‘iston davlat universitetida bo‘ldi.
Ular universitet faoliyati bilan tanishdi, hamkasblar bilan tajriba almashdi va talabalarga dars mashg‘ulotlarini olib bordi.
Ma'lumot uchun, Muxtor Avezov nomidagi universitet Qozog‘istonning eng yirik ta'lim dargohlaridan biri bo‘lib, bu yerda 80 dan ortiq yo‘nalishda saboq beriladi. Universitet oliy ta'lim muassasalarining xalqaro reytingida top-500 talikka kirgan.

Professors and teachers of NamECI taught students of the University named after Mukhtar Avezov
A group of professors and teachers of the Faculty of Energy and Labor Protection of NamECI visited South Kazakhstan State University named after Mukhtar Avezov in accordance with the cooperation agreement concluded between the two higher educational institutions.
They got acquainted with the activities of the university, exchanged experience with colleagues and held classes for students.
For reference, Mukhtar Avezov University is one of the largest educational institutions in Kazakhstan, where classes are held in more than 80 areas. The university is among the top 500 in the international ranking of higher education institutions.