NamMQI magistranti «Vatan taraqqiyotiga mening hissam» tanlovi g‘olibi bo‘ldi
Namangan shahridagi ixtisoslashtirilgan san'at maktabida «Vatan taraqqiyotiga mening hissam» tanlovining Namangan viloyat bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Tanlov ishtirokchilari 6 ta nominatsiya bo‘yicha o‘zaro bellashdi. Hakamlar hay'ati tomonidan tuman bosqichi g‘oliblarining ijodiy ishlari adolatli baholanib, saralandi.
Respublika Ma'naviyat va ma'rifat markazi viloyat bo‘limi rahbari Musoxon Oppoqov, Yozuvchilar uyushmasi viloyat bo‘limi rahbari Ziyovuddin Mansur, Jurnalistlar uyushmasi viloyat bo‘limi rahbari Nosirjon Dehqonov boshchiligida tantanali taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Quvonarlisi, ushbu tanlovda Bino va inshootlar zilzilabardoshligi yo‘nalishi 1-bosqich magistranti Ahmadjon Muxtorjonov faol ishtirok etib, institut sha'nini munosib himoya qilgan holda faxrli 1-o‘rinni egallab, respublika bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

Аспирантка НамИСИ победила в конкурсе «Мой вклад в развитие страны»
Наманганский областной этап конкурса «Мой вклад в развитие страны» прошел в специализированной художественной школе Намангана.
Конкурсанты соревновались в 6 номинациях. Творческие работы победителей районного этапа были справедливо оценены и отобраны жюри.
Торжественная церемония награждения прошла под руководством руководителя областного отделения Республиканского центра духовности и просветительства Мусохана Оппокова, руководителя областного отделения Союза писателей Зиёвуддина Мансура и руководителя областного отделения Насирджона Дехканова. Союза журналистов.
К счастью, Ахмаджон Мухторжанов, магистрант 1-го курса в области сейсмостойкости зданий и сооружений, принял активное участие в этом конкурсе, защитил честь института, занял почетное 1-е место и завоевал путёвку на республиканский этап. .