NamMQI ko‘ngillilari abiturientlarning ota-onalari o‘rtasida ijtimoiy so‘rovnoma o‘tkazdi
Namangan muhandislik-qurilish instituti ko‘ngillilari Davlatobot tumanidagi Bilim va malakalarni baholash agentligiga qarashli test sinovlari markazida abiturientlarning ota-onalari o‘rtasida ijtimoiy so‘rovnoma o‘tkazdi.
Tarqatilgan so‘rovnomadan ota-onalarning ta'limdagi islohotlardan boxabarligi, imtihonlarning tashkillanishi va yaratilgan sharoitlarga munosabati, farzandlarining oliy ta'lim bosqichiga tayyorgarlik jarayoni qanday kechgani bilan bog‘liq savollar o‘rin oldi.
Quvonchli tomoni shundaki, so‘rovnomada ishtirok etgan ota-onalarning aksariyati test sinovlari shaffof o‘tayotganligi, jarayonni monitorlar orqali bevosita kuzatib borish va farzandlari imtihonlardan chiqishini kutish uchun sharoitlar yaratilganidan qoniqish bildirdi.
Ko‘ngillilar tomonidan abiturientlarning ota-onalariga so‘rovnomada ishtirok etganlari uchun minnatdorlik bildirildi, ularga mineral ichimlik suvlari tarqatildi.

Volunteers of the Namangan Engineering and Construction Institute conducted a social survey among parents of applicants at the testing center of the Knowledge and Skills Assessment Agency in Davlatobot district.
From the distributed questionnaire, there were questions related to parents' awareness of educational reforms, the organization of exams and their attitude to the created conditions, and how their children's preparation for higher education went.
The good thing is that most of the parents who took part in the survey expressed their satisfaction with the fact that the tests are conducted transparently, that the conditions have been created to monitor the process directly through the monitors and wait for their children to pass the exams.
The volunteers thanked the parents of the applicants for their participation in the survey and distributed them mineral drinking water.