NamMQI ko‘ngillilari abiturientlarning ota-onalari o‘rtasida ijtimoiy so‘rovnoma o‘tkazdi
Namangan muhandislik-qurilish instituti ko‘ngillilari Davlatobot tumanidagi Bilim va malakalarni baholash agentligiga qarashli test sinovlari markazida abiturientlarning ota-onalari o‘rtasida ijtimoiy so‘rovnoma o‘tkazdi.
Tarqatilgan so‘rovnomadan ota-onalarning ta'limdagi islohotlardan boxabarligi, imtihonlarning tashkillanishi va yaratilgan sharoitlarga munosabati, farzandlarining oliy ta'lim bosqichiga tayyorgarlik jarayoni qanday kechgani bilan bog‘liq savollar o‘rin oldi.
Quvonchli tomoni shundaki, so‘rovnomada ishtirok etgan ota-onalarning aksariyati test sinovlari shaffof o‘tayotganligi, jarayonni monitorlar orqali bevosita kuzatib borish va farzandlari imtihonlardan chiqishini kutish uchun sharoitlar yaratilganidan qoniqish bildirdi.
Ko‘ngillilar tomonidan abiturientlarning ota-onalariga so‘rovnomada ishtirok etganlari uchun minnatdorlik bildirildi, ularga mineral ichimlik suvlari tarqatildi.

Волонтеры НамИСИ провели социальный опрос среди родителей абитуриентов
Волонтеры Наманганского инженерно-строительного института провели социальный опрос среди родителей абитуриентов в центре тестирования Агентства оценки знаний и навыков Давлатоботского района.
Из разданной анкеты были вопросы, связанные с информированностью родителей об образовательных реформах, организацией экзаменов и их отношением к созданным условиям, а также о том, как проходила подготовка их детей к высшему образованию.
Хорошо, что большинство родителей, принявших участие в опросе, выразили удовлетворение тем, что тестирование проводится прозрачно, что созданы условия для того, чтобы наблюдать за процессом непосредственно через мониторы и ждать, пока их дети пройдут тест. Экзамены.
Волонтеры поблагодарили родителей абитуриентов за участие в опросе и раздали им минеральную питьевую воду.