NamMQI ilmiy kengashining navbatdagi yig‘ilishida kun tartibidagi masalalarni ko‘rib chiqish boshlandi
Yig‘ilishni institut rektori Sharifjon Ergashev olib bormoqda.
Bugungi majlis kun tartibiga 2023/2024 o‘quv yili ish rejasini tasdiqlash, professor-o‘qituvchilar o‘quv yuklamasini o‘quv va ilmiy faoliyatga, o‘quv jarayonlarini esa talabalarning mustaqil ta'lim olish ko‘nikmalarini shakllantirishga yo‘naltirish choralari, prorektorlar, fakul'tet dekanlari, bo‘lim boshliqlari, akademik lisey va texnikum direktorlarining yangi o‘quv yili uchun ish rejalarini tasdiqlash, kafedralar bo‘yicha vakant lavozimlarga tanlovlar va ixtisosliklar bo‘yicha ilmiy unvonlarga tavsiya etish haqidagi masalalar ko‘rib chiqilmoqda.

At the next meeting of the scientific council of NamECI, consideration of the issues on the agenda began
The meeting is led by Sharifjon Ergashev, rector of the institute.
The agenda of today's meeting includes the approval of the work plan for the 2023/2024 academic year, measures to direct the teaching load of professors and teachers to educational and scientific activities, and educational processes to the formation of students' independent learning skills. , vice-rectors, faculty deans, department heads, academic lyceum and technical school directors' approval of work plans for the new academic year, selections for vacant positions in departments and recommendations for scientific titles in specialties are being considered. .