Namangan shahridagi “Barkamol avlod” sport majmuasida to‘qimachilik, charm-poyabzal, qurilish materiallari, elektr energetikasi, elektrotexnika, oziq-ovqat va mebelsozlik sanoati sohalari uchun “Hududiy tarmoqlararo sanoat yarmarkasi” o‘tkazilmoqda.
Ushbu tadbirda viloyat hokimligi, Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar viloyat  boshqarmasi, respublika, viloyatdagi korxona va tashkilotlar mas'ullari ishtirok etmoqda.
Tadbirda ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektor Muhammadjon Dadamirzaev boshchiligida institut jamoasi alohida stend bilan ishtirok etmoqda. Ushbu ko‘rgazmada namoyish etilayotgan oliy o‘quv yurti haqidagi lavhalar, loyihalar va uskunalar mehmonlar hamda ishtirokchilarda katta qiziqish uyg‘otmoqda.

НамИСИ участвует в «Межрегиональной отраслевой ярмарке»
В Намангане спортивный комплекс «Баркамол авлод» проводит «Межрегиональную промышленную ярмарку» текстильной, кожевенно-обувной, строительной промышленности, электроэнергетики, электротехники, пищевой и мебельной промышленности.
В мероприятии принимают участие руководители администрации области, высшего образования, департамента науки и инноваций, республиканских, региональных предприятий и организаций.
С отдельным стендом в мероприятии участвует коллектив института под руководством проректора по научной работе и инновациям Мухаммадджона Дадамирзаева. Представленные на выставке фильмы, проекты и оборудование о высшем учебном заведении вызывают большой интерес у гостей и участников.