NamMQI delegasiyasi Naberejnie Chelni instituti rahbariyati bilan muzokaralar olib bordi
NamMQI o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Qahramon Inoyatov boshchiligidagi delegasiya Qozon federal universiteti Naberejnie Chelni instituti rahbariyati bilan uchrashdi. Uchrashuvda ikki institut o‘rtasidagi hamkorlikni yangi bosqichlarda davom ettirish, kafedralar o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalarni yo‘lga qo‘yish orqali ilmiy-  o‘quv yo‘nalishlarida amaliy ishlarni olib borish borasida kelishuvga erishildi.
Shuningdek, akademik lisey uchun xorijiy o‘qituvchilarni jalb etish bo‘yicha muzokara olib borildi. Professor-o‘qituvchilarni akademik almashuvini yo‘lga qo‘yish masalasi alohida muhokamaga sabab bo‘ldi.
Uchrashuv yakunida 2023 yil uchun aniq maqsadli yo‘l xaritasi ishlab chiqish maqsadga muvofiq ekanligi qayd etildi.

Делегация НамИСИ провела переговоры с руководством Набережночелнинского института
Делегация во главе с проректором по учебной работе НамИСИ Кахрамоном Иноятовым встретилась с руководством Набережночелнинского института Казанского федерального университета. На встрече достигнута договоренность продолжить сотрудничество двух институтов на новых этапах, вести практическую работу в научном и учебном направлениях путем установления прямых контактов между кафедрами.
Также велись переговоры о привлечении иностранных преподавателей для академического лицея. Особую дискуссию вызвал вопрос налаживания академического обмена профессорско-преподавательского состава.
В завершение встречи было отмечено, что целесообразно разработать конкретную целевую дорожную карту на 2023 год.