NamMQI delegasiyasi Naberejnie Chelni instituti rahbariyati bilan muzokaralar olib bordi
NamMQI o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Qahramon Inoyatov boshchiligidagi delegasiya Qozon federal universiteti Naberejnie Chelni instituti rahbariyati bilan uchrashdi. Uchrashuvda ikki institut o‘rtasidagi hamkorlikni yangi bosqichlarda davom ettirish, kafedralar o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalarni yo‘lga qo‘yish orqali ilmiy-  o‘quv yo‘nalishlarida amaliy ishlarni olib borish borasida kelishuvga erishildi.
Shuningdek, akademik lisey uchun xorijiy o‘qituvchilarni jalb etish bo‘yicha muzokara olib borildi. Professor-o‘qituvchilarni akademik almashuvini yo‘lga qo‘yish masalasi alohida muhokamaga sabab bo‘ldi.
Uchrashuv yakunida 2023 yil uchun aniq maqsadli yo‘l xaritasi ishlab chiqish maqsadga muvofiq ekanligi qayd etildi.

The delegation of NamECI held negotiations with the leadership of the Naberezhnye Chelny Institute
The delegation headed by Vice-Rector for Academic Affairs of NamECI Kakhramon Inoyatov met with the leadership of the Naberezhnye Chelny Institute of Kazan Federal University. At the meeting, an agreement was reached to continue cooperation between the two institutions at new stages, to conduct practical work in scientific and educational areas by establishing direct contacts between the departments.
Negotiations were also underway to attract foreign teachers for the academic lyceum. A special discussion was caused by the issue of establishing an academic exchange of professors and teachers.
At the end of the meeting, it was noted that it would be expedient to develop a specific target roadmap for 2023.