NamMQI delegasiyasi Hindistonning Graphic Era universitetida bo‘lib, oliy o‘quv yurti faoliyati bilan yaqindan tanishdi
Tanishuv davomida universitet xalqaro munosabatlar boshqarmasi dekani, professor D. R. Gangodkar universitetda amalga oshirilgan ishlar va erishilgan natijalar haqida taqdimotlar o‘tkazdi.
Delegasiya safar davomida universitetdagi ta'lim jarayonlarini ko‘zdan kechirdi. Universitet vise-prezidenti Narpinder Singh iqtisodiyot, muhandislik, kimyo, oziq-ovqat, biotexnologiya kabi yo‘nalishlarda tahsil olayotgan talabalarga yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirdi.
Universitet asoschisi professor Kamal Gxanshala oliy o‘quv yurti tasarrufidagi shifoxona faoliyati bilan tanishtirdi.
Doktor M. S. Guruprasad tomonidan delegasiya a'zolari hamda xorijiy talabalar uchun «Moliya va iqtisodiyot yo‘nalishida axborot texnologiyalarining o‘rni» mavzusida workshop tashkil etildi.

Делегация НамИСИ посетила Университет Графической Эры Индии и ознакомилась с деятельностью высшего учебного заведения
В ходе встречи декан факультета международных отношений университета, профессор Д.Р.Гангодкар выступил с презентациями о проделанной в университете работе и достигнутых результатах.
В ходе поездки делегация ознакомилась с учебным процессом в университете. Нарпиндер Сингх, вице-президент университета, представил условия, созданные для студентов, обучающихся по таким направлениям, как экономика, инженерное дело, химия, пищевая промышленность и биотехнологии.
Профессор Камаль Ганшала, основатель университета, ознакомил с деятельностью больницы, находящейся в ведении университета.
Доктор М.С. Гурупрасад организовал для членов делегации и иностранных студентов семинар на тему «Роль информационных технологий в финансах и экономике».