Namanganda ma'naviyat marafoniga start berildi. Unda NamMQI professor-o‘qituvchilari va talabalari ham faol ishtirok etmoqda
Namangan shahridagi “Uch favvora” xiyobonida "Biz bir bo‘lsak — yagona xalqmiz, birlashsak — Vatanmiz!" shiori ostida ma'naviyat marafoniga start berildi.
Tadbirda viloyat hokimining o‘rinbosari G‘ulomjon Murodxo‘jaev, Nuroniylar kengashi raisi, Oliy Majlis Senati a'zosi Ikromxon Najmiddinov, Yozuvchilar uyushmasi viloyat bo‘limi raisi Ziyovuddin Mansurov co‘zga chiqib, marafon mohiyati haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi.
Mazkur marafon doirasida “Baxtli bolalik”, “Kitob – bilim bulog‘i”, “Mahorat darsi”, “Kasb-hunar olimpiadasi”, “Kasbim – faxrim”, “Yashil kelajak”, futbol bo‘yicha “Ma'naviyat va ma'rifat markazi kubogi”, “Inson qadri”, “yetakchi ekspress”, “Sport – tinchlik elchisi” kabi mavzularda aksiyalar, tanlovlar, kitob yarmarkalari, badiiy-adabiy kechalar, sport musobaqalari hamda konsert dasturlari o‘tkazilishi nazarda tutilgan.

A spiritual marathon was started in Namangan. NamECI professors and students are also actively participating in it
"If we are united - we are one nation, if we are united - our Motherland!" under the slogan, the spiritual marathon was started.
At the event, the deputy governor of the region Gulomjon Murodkhojaev, the chairman of the Nurani Council, the member of the Senate of the Oliy Majlis Ikromkhan Najmiddinov, the chairman of the regional branch of the Union of Writers Ziyovuddin Mansurov spoke and spoke in detail about the essence of the marathon. .
Within the framework of this marathon, "Happy childhood", "Book is a source of knowledge", "Skill lesson", "Professional Olympiad", "My profession is my pride", "Green future", football "Spirituality and Actions, contests, book fairs, art-literary evenings, sports competitions and concert programs on topics such as "Rifat Center Cup", "Human Value", "Leader Express", "Sport - Ambassador of Peace" are planned.