Namanganda ma'naviyat marafoniga start berildi. Unda NamMQI professor-o‘qituvchilari va talabalari ham faol ishtirok etmoqda
Namangan shahridagi “Uch favvora” xiyobonida "Biz bir bo‘lsak — yagona xalqmiz, birlashsak — Vatanmiz!" shiori ostida ma'naviyat marafoniga start berildi.
Tadbirda viloyat hokimining o‘rinbosari G‘ulomjon Murodxo‘jaev, Nuroniylar kengashi raisi, Oliy Majlis Senati a'zosi Ikromxon Najmiddinov, Yozuvchilar uyushmasi viloyat bo‘limi raisi Ziyovuddin Mansurov co‘zga chiqib, marafon mohiyati haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi.
Mazkur marafon doirasida “Baxtli bolalik”, “Kitob – bilim bulog‘i”, “Mahorat darsi”, “Kasb-hunar olimpiadasi”, “Kasbim – faxrim”, “Yashil kelajak”, futbol bo‘yicha “Ma'naviyat va ma'rifat markazi kubogi”, “Inson qadri”, “yetakchi ekspress”, “Sport – tinchlik elchisi” kabi mavzularda aksiyalar, tanlovlar, kitob yarmarkalari, badiiy-adabiy kechalar, sport musobaqalari hamda konsert dasturlari o‘tkazilishi nazarda tutilgan.

В Намангане стартовал духовный марафон. В нем также активно участвуют преподаватели и студенты НамИСИ.
«Если мы едины – мы одна нация, если мы едины – наша Родина!» под этим лозунгом стартовал духовный марафон.
На мероприятии выступили и выступили заместитель акима области Гуломджон Муродходжаев, председатель Совета Нурани, член Сената Олий Мажлиса Икромхан Наджмиддинов, председатель областного отделения Союза писателей Зиёвуддин Мансуров. подробно о сути марафона. .
В рамках этого марафона «Счастливое детство», «Книга – источник знаний», «Урок мастерства», «Профессиональная олимпиада», «Моя профессия – моя гордость», «Зеленое будущее», футбол «Духовность и действия», Запланированы конкурсы, книжные ярмарки, художественно-литературные вечера, спортивные соревнования и концертные программы на такие темы, как «Кубок Рифат-центра», «Человеческие ценности», «Лидер-Экспресс», «Спорт – посол мира».