Uchrashuvda dastlab migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish sohasida joriy etilgan yangi tartib-qoidalar to'g'risida ma'lumotlar berildi.
Shuningdek, talabalar ichki va tashqi tahdidlar hamda xavf-xatarlarga qarshi kurash, ID karta, xorijga chiqish pasporti yoki viza olish tartiblari bo'yicha ham kerakli tushunchalarga ega bo'lishdi.
Xodimlar pasport yoki shunga tenglashtirilgan hujjatlarni yangilash va tiklash, O‘zbekiston Respublikasi hududida xorijiy fuqarolarning yashash tartiblari haqida batafsil to'xtalib, yakunda, talabalarning mavzuga doir savollariga to'liq javob berishdi.

Организован круглый стол с участием студентов Наманганского инженерно-строительного института
На встрече впервые была представлена информация о новых процедурах, введенных в сфере миграции и регистрации гражданства.
Студенты также получили необходимое понимание внутренних и внешних угроз и управления рисками, процедур получения удостоверения личности, паспорта или визы для выезда за границу.
Сотрудники подробно рассказали о продлении и восстановлении паспортов или приравненных к ним документов, порядке проживания иностранных граждан на территории Республики Узбекистан, а в завершение полностью ответили на вопросы студентов по теме.