NamMQIda o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor Qahramon Inoyatov ishtirokida qabul masalalariga bag‘ishlangan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi.
Anjumanda qayd etilishicha, institutga bu yil jami 3200 ta kvota ajratilgan bo‘lib, bu o‘tgan yilga nisbatan 7,8 foizga ko‘p. Jumladan, bakalavriat kunduzgi ta'limga 1900, bakalavriat sirtqi ta'limga 1100, magistraturaga esa 200 ta o‘rin ajratildi.
Joriy yilgi qabul jarayonlariga 3 ta yangi ta'lim yo‘nalishi qo‘shildi. Bular dasturiy injiniring, elektr texnologiyalari va logistika, ya'ni transportda tashishni tashkil etish va boshqarish yo‘nalishlari bo‘lib, ular bugungi kunda talab eng kuchli bo‘lgan ixtisosliklar ekanligini aytib o‘tishning hojati bo‘lmasa kerak, — deya ta'kidladi Qahramon Inoyatov.
Ma'lumot uchun, Namangan muhandislik-qurilish institutiga joriy yil 3 iyul holatiga 7129 nafar abiturient hujjat topshirgan bo‘lib, bu o‘tgan yilning shu kuniga nisbatan 629 nafar yoki 8,8 foizga ko‘p.

The number of applicants who applied to the Namangan Engineering-Construction Institute has exceeded 7,000
A press conference on admission issues was held with the participation of Kahramon Inoyatov, vice-rector for educational affairs at NamECI.
It was noted at the conference that a total of 3,200 quotas were allocated to the institute this year, which is 7.8% more than last year. In particular, 1900 places were allocated for undergraduate full-time education, 1100 for part-time undergraduate education, and 200 for master's degree.
3 new study areas have been added to this year's admission process. It goes without saying that these are software engineering, electrical technologies and logistics, i.e. the organization and management of transportation, and they are the specialties that are in the strongest demand today. Kahramon Inoyatov chided.
For information, as of July 3 this year, 7,129 applicants applied to the Namangan Engineering and Construction Institute, which is 629 or 8.8% more than on the same day last year.