NamMQIda o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor Qahramon Inoyatov ishtirokida qabul masalalariga bag‘ishlangan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi.
Anjumanda qayd etilishicha, institutga bu yil jami 3200 ta kvota ajratilgan bo‘lib, bu o‘tgan yilga nisbatan 7,8 foizga ko‘p. Jumladan, bakalavriat kunduzgi ta'limga 1900, bakalavriat sirtqi ta'limga 1100, magistraturaga esa 200 ta o‘rin ajratildi.
Joriy yilgi qabul jarayonlariga 3 ta yangi ta'lim yo‘nalishi qo‘shildi. Bular dasturiy injiniring, elektr texnologiyalari va logistika, ya'ni transportda tashishni tashkil etish va boshqarish yo‘nalishlari bo‘lib, ular bugungi kunda talab eng kuchli bo‘lgan ixtisosliklar ekanligini aytib o‘tishning hojati bo‘lmasa kerak, — deya ta'kidladi Qahramon Inoyatov.
Ma'lumot uchun, Namangan muhandislik-qurilish institutiga joriy yil 3 iyul holatiga 7129 nafar abiturient hujjat topshirgan bo‘lib, bu o‘tgan yilning shu kuniga nisbatan 629 nafar yoki 8,8 foizga ko‘p.

Количество абитуриентов, подавших документы в Наманганский инженерно-строительный институт, превысило 7000 человек.
Состоялась пресс-конференция по вопросам поступления с участием Кахрамона Иноятова, проректора по воспитательной работе НамИСИ.
На конференции было отмечено, что всего в этом году институту было выделено 3200 квот, что на 7,8% больше, чем в прошлом году. В частности, на бакалавриат дневной формы обучения выделено 1900 мест, на заочную бакалавриат – 1100 мест, на магистратуру – 200 мест.
В этом году к процессу приема были добавлены 3 новых направления обучения. Само собой разумеется, что это программная инженерия, электротехнологии и логистика, то есть организация и управление транспортом, и это те специальности, которые сегодня наиболее востребованы, - сказал он, - пожурил Кахрамон Иноятов.
Для справки, по состоянию на 3 июля текущего года в Наманганский инженерно-строительный институт обратились 7129 абитуриентов, что на 629 или 8,8% больше, чем на тот же день прошлого года.