Namangan muhandislik-qurilish institutida yil yakunlariga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi
Davlatobod tumanidagi madaniyat markazida bo‘lib o‘tgan tadbirda viloyat hokimining o‘rinbosari Botir Nuriddinov so‘zga chiqib, institut jamoasini bayram bilan tabrikladi. NamMQI oliy ta'lim muassasalari orasida mavqeyini tobora mustahkamlab borayotganini e'tirof etib, bir guruh professor-o‘qituvchilarga esdalik nishonlarini topshirdi.
Institut rektori Sharibboy Ergashev jamoaga boshchilik qilayotganidan baxtiyor ekanligini ta'kidlab, yil mobaynida erishilgan natijalarga to‘xtalib o‘tdi. Kelgusi yil institut uchun yanada muvaffaqiyatli kelishiga ishonch bildirdi.
Jurnalistlar uyushmasi viloyat bo‘limi raisi Nosirjon Dehqonov ustozlarga ehtiromini bayon etib, ularga bag‘ishlangan she'rini o‘qib berdi.
Yil davomida barchaga o‘rnak bo‘lgan kafedralarga televizorlar, Prezident va davlat stipendiyalari sohiblari, sport tanlovlari g‘oliblari, darslik va qo‘llanmalar mualliflari, ilg‘or ishchi-xodimlarga tashakkurnoma va esdalik sovg‘alari topshirildi.

A festive event dedicated to the end of the year was held at the Namangan Engineering-Construction Institute
At the event, held in the House of Culture of the Davlatabad region, the deputy khakim of the region Botir Nuriddinov spoke, who congratulated the staff of the institute on the holiday. Recognizing that NamECI is increasingly strengthening its position among higher educational institutions, he presented commemorative badges to a group of professors and teachers.
The rector of the institute, Sharibboy Ergashev, noted that he was glad to lead the team and spoke about the results achieved over the year. He expressed confidence that next year will be more successful for the institute.
Chairman of the regional branch of the Union of Journalists Nasirjon Dekhkanov expressed respect to the teachers and read a poem dedicated to them.
During the year, all departments that set an example are given TV sets, letters of thanks and memorable gifts to winners of presidential and state scholarships, winners of sports competitions, authors of textbooks and manuals, distinguished employees.