Namangan muhandislik-qurilish institutida yil yakunlariga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi
Davlatobod tumanidagi madaniyat markazida bo‘lib o‘tgan tadbirda viloyat hokimining o‘rinbosari Botir Nuriddinov so‘zga chiqib, institut jamoasini bayram bilan tabrikladi. NamMQI oliy ta'lim muassasalari orasida mavqeyini tobora mustahkamlab borayotganini e'tirof etib, bir guruh professor-o‘qituvchilarga esdalik nishonlarini topshirdi.
Institut rektori Sharibboy Ergashev jamoaga boshchilik qilayotganidan baxtiyor ekanligini ta'kidlab, yil mobaynida erishilgan natijalarga to‘xtalib o‘tdi. Kelgusi yil institut uchun yanada muvaffaqiyatli kelishiga ishonch bildirdi.
Jurnalistlar uyushmasi viloyat bo‘limi raisi Nosirjon Dehqonov ustozlarga ehtiromini bayon etib, ularga bag‘ishlangan she'rini o‘qib berdi.
Yil davomida barchaga o‘rnak bo‘lgan kafedralarga televizorlar, Prezident va davlat stipendiyalari sohiblari, sport tanlovlari g‘oliblari, darslik va qo‘llanmalar mualliflari, ilg‘or ishchi-xodimlarga tashakkurnoma va esdalik sovg‘alari topshirildi.

Праздничное мероприятие, посвященное окончанию года, состоялось в Наманганском инженерно-строительном институте
На мероприятии, состоявшемся в Доме культуры Давлатабадского района, выступил заместитель хакима области Ботир Нуриддинов, который поздравил коллектив института с праздником. Признавая, что НамИСИ все больше укрепляет свои позиции среди высших учебных заведений, он вручил памятные значки группе профессоров и преподавателей.
Ректор института Шариббой Эргашев отметил, что рад руководить коллективом и рассказал о достигнутых за год результатах. Он выразил уверенность, что следующий год будет более успешным для института.
Председатель областного отделения Союза журналистов Насиржон Дехканов выразил уважение учителям и прочитал посвященное им стихотворение.
В течение года всем подающим пример кафедрам вручаются телевизоры, благодарственные письма и памятные подарки лауреатам президентских и государственных стипендий, победителям спортивных конкурсов, авторам учебников и пособий, отличившимся сотрудникам.