Namangan muhandislik-qurilish institutida Vatan himoyachilari kuniga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi
Tadbirni institut rektori Sharifjon Ergashev ochib berdi va yig‘ilganlarni 14 yanvar — Vatan himoyachilari kuni bilan tabrikladi.
Uzoq yillar huquq-tartibot idoralarida ishlagan, Afg‘onistonda harbiy xizmatni o‘tagan bir guruh professor-o‘qituvchilar va xodimlarga bayram sovg‘alari topshirildi.
NamMQI media markazi tomonidan tayyorlangan maxsus bayram roligi namoyish etildi.
Zulfiya nomidagi davlat mukofoti sohibasi, yozuvchi va shoira Manzura Abdullaevaning bayram tabrigi va o‘zbek o‘g‘lonlariga bag‘ishlangan she'rlari tinglandi.

В Наманганском инженерно-строительном институте состоялось торжественное мероприятие, посвященное Дню защитников Отечества
Мероприятие открыл ректор института Шарифжон Эргашев, который поздравил участников с 14 января – Днем защитника Отечества.
Праздничные подарки были вручены группе профессоров, преподавателей и сотрудников, много лет проработавших в правоохранительных органах и служивших в армии Афганистана.
Был показан специальный праздничный видеоролик, подготовленный медиацентром НамИСИ.
Автор и поэтесса Манзура Абдуллаева, лауреат государственной премии имени Зульфии, выслушала ее праздничные поздравления и стихи, посвященные узбекским мальчикам.