Namangan muhandislik-qurilish institutida “Texnika va texnologiyalar rivojining istiqbollari: muammolar va yechimlar” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya o‘z ishini boshladi
Konferensiyani institut rektori Sharifjon Ergashev ochib berdi va anjuman ishiga muvaffaqiyatlar tiladi.
Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar boshqarmasi boshlig‘i Ilhomjon Satttorov mazkur konferensiya «Innoweek.uz.2023» xalqaro innovasion g‘oyalar haftaligi doirasida o‘tkazilayotgani bilan alohida ahamiyatga ega ekanligini ta'kidladi.
Anjumanda Pokistonning Mehran universiteti, Janubiy Koreyaning Degu universiteti, Belarus' mashinasozlik ilmiy-ishlab chiqarish markazi, Janubiy Qozog‘iston davlat universiteti, Qirg‘izistonning Botken davlat universiteti, shuningdek, Toshkent davlat texnika universiteti, Urganch davlat universiteti va boshqa oliy o‘quv yurtlarining professor-o‘qituvchilari bevosita va onlayn tarzda ishtirok etmoqda.

В Наманганском инженерно-строительном институте стартовала международная научно-практическая конференция на тему «Перспективы развития техники и технологий: проблемы и решения».
Конференцию открыл ректор института Шарифжон Эргашев и пожелал успехов работе конференции.
Глава управления высшего образования, науки и инноваций Илхомжон Саттторов отметил, что данная конференция имеет особое значение, поскольку проводится в рамках международной недели инновационных идей «Innoweek.uz.2023».
В конференции приняли участие Университет Мехран Пакистана, Университет Тэгу Южной Кореи, Белорусский научно-производственный центр машиностроения, Южно-Казахстанский государственный университет, Боткенский государственный университет Кыргызстана, а также Ташкентский государственный технический университет, Государственный университет Ургенча и другие высшие учебные заведения. профессора и преподаватели участвуют напрямую и онлайн.