Oliygohga qabul qilingan yoshlarni o‘quv jarayoniga moslashtirish, ular uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishtirish maqsadida Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkiloti hamda Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi hamkorligida Iqtisodiyot va boshqaruv fakultetining birinchi bosqich talabalari uchun ekskursiya tashkil etildi.
Ekskursiya davomida Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi— rektorning yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi Diyorbek Soataliev tomonidan talabalarga institut tarixi, rahbariyati, Axborot-resurs markazi, IT-markazi, "Parvoz" voleybol klubi faoliyati haqida ma'lumotlar berildi.
Tanishtiruv uchrashuvi davomida talaba-yoshlarning o‘quv yili davomida vaqtlarini mazmunli tashkil etish bo‘yicha suhbat olib borildi. Yakunda talabalarning takliflari, muammolari hamda qiziqishlari yuzasidan fikrlar almashildi.

В Наманганском инженерно-строительном институте продолжается «Ознакомительная неделя»
В целях адаптации поступающей в университет молодежи к образовательному процессу, ознакомления с созданными для них условиями была организована экскурсия для студентов первого курса факультета экономики и управления совместно с Союзом молодежи Первичной. Организация и отдел организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов.
В ходе экскурсии Дёрбек Соталиев, руководитель первичной организации Союза молодежи, советник ректора по вопросам молодежи, дал студентам информацию об истории института, управлении, информационно-ресурсном центре, ИТ-центре, деятельности «Парвоза». «Волейбольный клуб.
В ходе вводной встречи состоялась дискуссия о содержательной организации времени студентов в течение учебного года. В конце состоялся обмен мнениями относительно предложений, проблем и интересов студентов.