Oliygohga qabul qilingan yoshlarni o‘quv jarayoniga moslashtirish, ular uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishtirish maqsadida Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkiloti hamda Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi hamkorligida Iqtisodiyot va boshqaruv fakultetining birinchi bosqich talabalari uchun ekskursiya tashkil etildi.
Ekskursiya davomida Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi— rektorning yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi Diyorbek Soataliev tomonidan talabalarga institut tarixi, rahbariyati, Axborot-resurs markazi, IT-markazi, "Parvoz" voleybol klubi faoliyati haqida ma'lumotlar berildi.
Tanishtiruv uchrashuvi davomida talaba-yoshlarning o‘quv yili davomida vaqtlarini mazmunli tashkil etish bo‘yicha suhbat olib borildi. Yakunda talabalarning takliflari, muammolari hamda qiziqishlari yuzasidan fikrlar almashildi.

"Introduction Week" continues at Namangan Engineering and Construction Institute
In order to adapt the young people admitted to the university to the educational process, to familiarize them with the conditions created for them, an excursion was organized for the first-level students of the Faculty of Economics and Management in cooperation with the Youth Union Primary Organization and the Department of Organization of Scientific and Research Activities of Talented Students.
During the tour, Dyorbek Soataliev, the leader of the Youth Union Primary Organization, Rector's advisor on youth issues, gave information to the students about the history of the institute, management, information-resource center, IT center, and activities of the "Parvoz" volleyball club.
During the introductory meeting, a discussion was held on meaningful organization of students' time during the academic year. At the end, opinions were exchanged regarding the proposals, problems and interests of the students.