Namangan muhandislik-qurilish institutida Respublika Ma'naviyat va ma'rifat kengashining kengaytirilgan yig‘ilishida belgilangan vazifalar muhokamasiga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi
Uning avvalida kengaytirilgan yig‘ilish tafsilotlari aks etgan videolavha namoyish etildi.
Tadbirda viloyat hokimining o‘rinbosari Botir Nuriddinov, viloyat ma'naviyat va ma'rifat markazi rahbari Musoxon Oppoqov, institut rektori Sharifjon Ergashev, “Murabbiy” gazetasi muharriri, shoira Dilbar Haydarova va “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi viloyat kengashi raisi Dilnoza Azizovaning Prezident ma'ruzasida ko‘rsatib o‘tilgan asosiy yo‘nalishlar, ma'naviy-ma'rifiy  jarayonlar tahlili va kelgusidagi rejalarga bag‘ishlangan chiqishlari tinglandi.
Qayd etilganidek, kengaytirilgan yig‘ilishda davlat rahbari tomonidan belgilab berilgan vazifalar ziyolilar, xususan, professor-o‘qituvchilarga katta mas'uliyat yuklaydi. Ularni izchil bajarishga bugundan kirishish talab etilishi, bunda talaba-yoshlarning ham faol ishtiroki zarurligi ta'kidlandi.

An event dedicated to the discussion of the tasks set at the extended meeting of the Republican Council of Spirituality and Enlightenment was held at the Namangan Engineering and Construction Institute
It was preceded by a video showing the details of the extended meeting.
Deputy governor of the region Botir Nuriddinov, head of the regional center of spirituality and enlightenment Musokhan Oppokov, rector of the institute Sharifjon Ergashev, editor of "Murabbiy" newspaper, poetess Dilbar Haydarova and chairwoman of the regional council of the "Milliy Tikhilsan" democratic party Dilnoza Azizova attended the event. The main directions indicated in the report, analysis of spiritual and educational processes and future plans were listened to.
As noted, the tasks set by the head of state at the extended meeting place great responsibility on intellectuals, in particular, professors and teachers. It was emphasized that it is necessary to start their consistent implementation from today, and the active participation of students and young people is also necessary.