Namangan muhandislik-qurilish institutida Respublika Ma'naviyat va ma'rifat kengashining kengaytirilgan yig‘ilishida belgilangan vazifalar muhokamasiga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi
Uning avvalida kengaytirilgan yig‘ilish tafsilotlari aks etgan videolavha namoyish etildi.
Tadbirda viloyat hokimining o‘rinbosari Botir Nuriddinov, viloyat ma'naviyat va ma'rifat markazi rahbari Musoxon Oppoqov, institut rektori Sharifjon Ergashev, “Murabbiy” gazetasi muharriri, shoira Dilbar Haydarova va “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi viloyat kengashi raisi Dilnoza Azizovaning Prezident ma'ruzasida ko‘rsatib o‘tilgan asosiy yo‘nalishlar, ma'naviy-ma'rifiy  jarayonlar tahlili va kelgusidagi rejalarga bag‘ishlangan chiqishlari tinglandi.
Qayd etilganidek, kengaytirilgan yig‘ilishda davlat rahbari tomonidan belgilab berilgan vazifalar ziyolilar, xususan, professor-o‘qituvchilarga katta mas'uliyat yuklaydi. Ularni izchil bajarishga bugundan kirishish talab etilishi, bunda talaba-yoshlarning ham faol ishtiroki zarurligi ta'kidlandi.

В Наманганском инженерно-строительном институте состоялось мероприятие, посвященное обсуждению задач, поставленных на расширенном заседании Республиканского совета духовности и просвещения
Ему предшествовало видео, показывающее детали расширенной встречи.
Заместитель акима области Ботир Нуриддинов, руководитель областного центра духовности и просвещения Мусохан Оппоков, ректор института Шарифжон Эргашев, редактор газеты «Мураббий», поэтесса Дильбар Хайдарова и председатель областного совета демократической партии «Миллий Тихилсан» На мероприятии присутствовала Дильноза Азизова, были заслушаны основные направления, обозначенные в докладе, анализ духовно-просветительских процессов и планов на будущее.
Как отмечается, задачи, поставленные главой государства на расширенном совещании, возлагают большую ответственность на интеллектуалов, в частности на профессоров и преподавателей. Подчеркивалось, что необходимо уже сегодня начать их последовательную реализацию, а также необходимо активное участие студентов и молодежи.