Namangan muhandislik-qurilish institutida Prezidentning Oliy Majlisga murojaatnomasi muhokamasiga bag‘ishlangan seminar-yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
NamMQI va "Milliy tiklanish" partiyasi viloyat kengashi hamkorligida tashkillangan hamda professor-o‘qituvchilar, partiya faollari va deputatlar ishtirok etgan tadbirni institut matbuot kotibi Azizbek Abduvaliev olib bordi.
NamMQI rektori Sharibboy Ergashev o‘z chiqishida murojaatnomada eng ko‘p “ta'lim” so‘ziga urg‘u berilgani, bu jihat kelgusi yilning nomlanishida ham o‘z aksini topgani, o‘qituvchilik kasbining nufuzini oshirish, ularning sharoitlarini yaxshilash 2023 yildagi eng asosiy vazifalardan biri sifatida keltirilgani qayd etib o‘tdi.
“Milliy tiklanish” partiyasi viloyat kengashi raisi Dilnoza Azizova murojaatnomada partiyaning dasturiy maqsadlari ham o‘z aksini topganligi, xususan, davlat tili, uning maqomi va mavqesiga alohida e'tibor qaratilgani, jadidlarning millat tarixi va bugungi kuni uchun ahamiyatiga qayta-qayta to‘xtalib o‘tilganini ta'kidladi.

В Наманганском инженерно-строительном институте состоялся семинар-совещание, посвященный обсуждению обращения Президента к Олий Мажлису
Мероприятие, организованное совместно с областным советом НамИСИ и партией «Национальное возрождение», организовал пресс-секретарь института Азизбек Абдувалиев, в котором приняли участие профессорско-преподавательский состав, партийный актив и депутаты.
Ректор НамИСИ Шариббой Эргашев в своем выступлении отметил, что в заявке больше всего было подчеркнуто слово «образование», этот аспект отразился и в названии следующего года, повышении престижа профессии учителя, улучшении их условий в 2023 году упоминается как одна из основных задач.
Председатель областного совета партии "Национальное возрождение" Дилноза Азизова отметила, что в послании отражены и программные цели партии, в частности, особое внимание уделено государственному языку, его статусу и статусу, неоднократно подчеркивалось значение джадидов для истории нации и ее сегодняшнего дня.