Namangan muhandislik-qurilish institutida “Nuroniy” jamg‘armasi viloyat bo‘limi raisi, senator Ikromxon Najmiddinov bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Tadbirda viloyat hokimligi huzuridagi Fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari xodimlarini malakasini oshirish bo‘yicha o‘quv markazi direktori Rahmonjon Egamberdiev taniqli davlat va jamoat arbobining ibratli hayot yo‘li haqida so‘z yuritdi.
Institut ijtimoiy fanlar kafedrasi professori Muhammadi Ismoilov Ikromxon Najmiddinovning faoliyati haqida hikoya qiluvchi “Ezgulikka baxshida umr” kitobining o‘ziga xos taqdimotini o‘tkazdi.
Shundan so‘ng senator bilan professor-o‘qituvchilar, tyutorlar va talabalarning muloqoti boshlandi. Ikromxon Najmiddinov savollarga batafsil javob berar ekan, ta'lim sohasi bugungi kunda mamlakatda eng ko‘p e'tibor qaratilayotgan yo‘nalish ekanligini ta'kidladi.

В Наманганском инженерно-строительном институте состоялась встреча с председателем регионального отделения фонда «Нуроний» сенатором Икромханом Наджмиддиновым
На мероприятии Рахмонджон Эгамбердиев, директор учебного центра повышения квалификации органов самоуправления граждан при администрации области, рассказал об образцовом жизненном пути известного государственного и общественного деятеля.
Профессор кафедры социальных наук института Мухаммади Исмаилов провел уникальную презентацию книги «Жизнь в добродетели», рассказывающей о творчестве Икромхана Наджмиддинова.
После этого с сенатором начали общаться профессора, преподаватели, преподаватели и студенты. Подробно отвечая на вопросы, Икрамхан Наджмиддинов отметил, что сфера образования – это направление, которому сегодня уделяется наибольшее внимание в стране.
В завершение мероприятия ректор института Шарифжон Эргашев от имени коллектива поблагодарил сенатора за искреннее общение и вместе с Икромханом Наджмиддиновым передал принтеры молодежным координаторам.