Namangan muhandislik-qurilish institutida Namangan metallurgiya zavodi rahbari, “Faol tadbirkor” ko‘krak nishoni sohibi Gulbahor Tojimirzayevaning talabalar bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Uchrashuvda Gulbahor Tojimirzayeva so‘zga chiqib, talabalik davri, xorijdagi tahsil davomida olgan saboqlari, bugungi kundagi tadbirkorlik faoliyati haqida hikoya qildi.
Sohada peshqadam korxonalardan biriga aylanishga ulgurgan zavod haqidagi roliklar va slaydlar namoyish etildi.
Shundan so‘ng yoshlar bilan qizg‘in muloqot boshlandi. Aksariyati metallurgiya yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar tadbirkordan o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga batafsil javob oldi.
Yakunda institut va Namangan metallurgiya zavodi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi. Ushbu memorandum talabalar amaliyoti va kelgusida ishga joylashuvi, zavod ma'muriyati va professor-o‘qituvchilar o‘rtasidagi hamkorlik, kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan qo‘shma loyihalarni o‘z ichiga oladi.

Руководитель Наманганского металлургического комбината, обладательница значка «Активный предприниматель» Гульбахор Таджимирзаева встретилась со студентами Наманганского инженерно-строительного института
Гульбахор Тоджимирзаева выступила на встрече и рассказала о своих студенческих годах, уроках, которые она извлекла во время учебы за рубежом, и своей текущей деловой деятельности.
Были показаны фильмы и слайды о заводе, сумевшем стать одним из ведущих предприятий отрасли.
После этого началась оживленная беседа с молодыми людьми. Студенты, большинство из которых изучают металлургию, получили от бизнесмена подробные ответы на все интересующие их вопросы.
Наконец, между институтом и Наманганским металлургическим комбинатом был подписан меморандум о сотрудничестве. Меморандум включает в себя практику студентов и дальнейшее трудоустройство, сотрудничество администрации завода и профессорско-преподавательского состава, а также будущие совместные проекты.