Namangan muhandislik-qurilish institutida Janubiy koreyalik investor, School Foundation Sang Yu xorijiy korxonasi ta'sischisi Hyeon Min Bang bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Mazkur investor tomonidan hozirda Yangiqo‘rg‘on tumanida koreys tili va kompyuter texnologiyalarini o‘rgatishga ixtisoslashgan o‘quv markazi tashkil etilgan bo‘lib, kelgusida viloyat hududida xorijiy oliy ta'lim muassasasi faoliyatini boshlash ham rejalashtirilmoqda.
NamMQI prorektorlari Qahramon Inoyatov, Fayzulla Qorayev va boshqa mutasaddilar bilan muloqot chog‘ida koreyalik investor ushbu rejalarni amalga oshirishda institut bilan yaqindan hamkorlik o‘rnatish istagini bildirdi.
Institut mutasaddilari bu borada amaliy aloqalar o‘rnatishga tayyor ekanliklarini bildirib, Janubiy Koreyadagi oliy o‘quv yurtlari bilan qo‘shma dasturlar, professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha takliflarini o‘rtaga tashladi.

A meeting with South Korean investor, founder of School Foundation Sang Yu foreign enterprise Hyeon Min Bang was held at Namangan Engineering and Construction Institute
This investor has established an educational center specializing in teaching Korean language and computer technologies in Yangikurgan district, and in the future it is planned to start the operation of a foreign higher education institution in the region.
During the meeting with vice-rectors of NamECI Kahramon Inoyatov, Faizulla Karaev and other officials, the Korean investor expressed his desire to establish close cooperation with the institute in the implementation of these plans.
Officials of the institute said that they are ready to establish practical relations in this regard, and put forward proposals for establishing joint programs, exchange of professors and teachers and students with higher educational institutions in South Korea.