Namangan muhandislik-qurilish institutida Janubiy koreyalik investor, School Foundation Sang Yu xorijiy korxonasi ta'sischisi Hyeon Min Bang bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Mazkur investor tomonidan hozirda Yangiqo‘rg‘on tumanida koreys tili va kompyuter texnologiyalarini o‘rgatishga ixtisoslashgan o‘quv markazi tashkil etilgan bo‘lib, kelgusida viloyat hududida xorijiy oliy ta'lim muassasasi faoliyatini boshlash ham rejalashtirilmoqda.
NamMQI prorektorlari Qahramon Inoyatov, Fayzulla Qorayev va boshqa mutasaddilar bilan muloqot chog‘ida koreyalik investor ushbu rejalarni amalga oshirishda institut bilan yaqindan hamkorlik o‘rnatish istagini bildirdi.
Institut mutasaddilari bu borada amaliy aloqalar o‘rnatishga tayyor ekanliklarini bildirib, Janubiy Koreyadagi oliy o‘quv yurtlari bilan qo‘shma dasturlar, professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha takliflarini o‘rtaga tashladi.

В Наманганском инженерно-строительном институте состоялась встреча с южнокорейским инвестором, основателем иностранного предприятия School Foundation Sang Yu Хён Мин Банг
Этот инвестор создал в Янгикурганском районе образовательный центр по обучению корейскому языку и компьютерным технологиям, а в дальнейшем планируется начать работу иностранного вуза в регионе.
В ходе встречи с проректорами НамИСИ Кахрамоном Иноятовым, Файзуллой Караевым и другими официальными лицами корейский инвестор выразил желание наладить тесное сотрудничество с институтом в реализации этих планов.
Официальные лица института заявили, что готовы установить практические отношения в этой связи, и выдвинули предложения по созданию совместных программ, обмену профессорско-преподавательским составом и студентами с высшими учебными заведениями Южной Кореи.