“Fan va innovatsiya 2022: Rivojlanish va ustuvor vazifalar” respublika ilmiy-amaliy konferentsiyasi boshlandi.
Namangan muhandislik-qurilish institutida “Fan va innovatsiya 2022: Rivojlanish va ustuvor vazifalar” deb nomlangan respublika ilmiy-amaliy konferentsiyasi boshlandi.Tadbirni ochib berib, anjuman ishiga muvaffaqiyatlar tiladik.
Ilmiy-amaliy konferentsiyada NamMQI professori Nabijon Boyboboev, Qishloq xoʼjaligini mexanizatsiyalash ilmiy-tadqiqot instituti direktor oʼrinbosari Muhammadjon Toshboltaev, Toshkent irrigatsiya va qishloq xoʼjaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti kafedra mudiri Komiljon Ostonaqulov, NamMQI dotsenti Gulshan Valieva, NamMQI doktoranti Muhsinjon Yoʼldoshev va Namangan viloyat transport boshqarmasi boʼlim boshligʼi Ulugʼbek Mamirovning maʼruzalari tinglanishi koʼzda tutilgan.

В Наманганском инженерно-строительном институте стартовала республиканская научно-практическая конференция «Наука и инновации 2022: развитие и приоритетные задачи».
В Наманганском инженерно-строительном институте стартовала республиканская научно-практическая конференция «Наука и инновации-2022: развитие и приоритетные задачи».
Мы открыли мероприятие и пожелали успехов работе конференции.
На научно-практической конференции выступили Набиджон Бойбобоев, профессор Института сельскохозяйственных наук, Мухаммаджон Ташболтаев, заместитель директора НИИ МСХ, Комилджон Останакулов, заведующий кафедрой Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства, Будут прослушаны лекции доцента Института сельскохозяйственных наук Гульшан Валиева, докторанта Института сельскохозяйственных наук Гульшан Валиева, Мухсинжона Юлдашева, заведующего отделом Наманганской областной транспортной службы, Улугбека Мамирова.