Namangan muhandislik-qurilish institutida Davlatobod tumanidagi maktablar vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
NamMQI media markazi tashabbusi bilan tashkil etilgan tadbir ishtirokchilariga institut haqida hikoya qiluvchi roliklar namoyish etildi,  bukletlar taqdim etildi.
Institut birinchi prorektori Odiljon Jakbarov ishtirokchilar uchun taqdimot o‘tkazdi. Taqdimotda institut salohiyati,  reytinglardagi o‘rni, fakul'tetlar va yo‘nalishlar haqida batafsil tushunchalar berdi.
Institut qabul komissiyasi mas'ullari Fayzulla Nishonov va Rustamjon Soliev qabul jarayonidagi yangiliklar, belgilangan imtiyozlar haqida so‘z yuritdi.
Prezident va nomli davlat stipendiyalari sohiblari Diyorbek Soataliev, Shahzoda G‘ulomjonova, Anvarxon Majidov va Husniobod Valijonova talabalar uchun yaratilgan sharoit va imkoniyatlar haqida hikoya qildi.
Yakunda Davlatobod tumani maktablari vakillari institut mutasaddilariga o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan yuzlandi.

A meeting with representatives of schools in Davlatabad district was held at the Namangan Engineering-Construction Institute
The participants of the event, organized by the initiative of the NamECI media center, were shown videos about the institute, and were presented with booklets.
The first vice-rector of the institute Odiljon Jakbarov made a presentation for the participants. In the presentation, he gave detailed information about the potential of the institute, its place in the ratings, faculties and directions.
Fayzulla Nishonov and Rustamjon Soliev, the heads of the admission commission of the institute, talked about the innovations in the admission process and the established privileges.
Diorbek Soataliev, Shahzoda Gulomjonova, Anvarkhan Majidov and Husniabad Valijonova told about the conditions and opportunities created for students.
In the end, the representatives of Davlatabad district schools addressed the institute officials with questions they were interested in.