Namangan muhandislik-qurilish institutida 18 noyabr — O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘i qabul qilingan kunga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi
Tadbir davlat madhiyasi ijrosi bilan boshlandi. Unda so‘z olgan institut rektori Sharifboy Ergashev bayroq gerb va madhiya kabi davlatning mustaqillik ramzlaridan biri, uni asrab-avaylash esa har bir fuqaroning muqaddas burchi ekanligini ta'kidladi.
Turli muhim anjumanlar yoki yirik sport musobaqalarida g‘olib va sovrindorlar sharafiga davlat bayrog‘i ko‘tarilishi odat tusiga kirgan. Xorijiy davlatlarda erishgan muvaffaqiyat va yutuqlari sabab O‘zbekiston bayrog‘i ko‘tarilayotganlar qatorida institutimiz talabalari ham borligidan faxrlanaman. Ular safidan sizlar ham o‘rin olishingizga tilakdoshman, — dedi rektor o‘z chiqishida.
Tadbirda institut o‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchisi Xurshida O‘rinboeva, Iqtisodiyot va boshqaruv fakulteti talabasi Shahzoda G‘ulomjonovaning davlat bayrog‘i tarixi haqidagi ma'ruzasi va bayroqni madh etuvchi she'rlari yangradi.

Торжественное мероприятие, посвященное принятию Государственного флага Республики Узбекистан 18 ноября, состоялось в Наманганском инженерно-строительном институте.
Мероприятие началось с гимна страны. Выступивший на собрании ректор института Шарифбой Эргашев отметил, что флаг является одним из символов независимости государства, как герб и гимн, и его сохранение является священной обязанностью каждого гражданина.
Государственный флаг принято поднимать в честь победителей и призеров на различных важных конференциях или крупных спортивных соревнованиях. Я горжусь тем, что среди тех, кто поднимает флаг Узбекистана благодаря своим успехам и достижениям в зарубежных странах, есть студенты нашего института. Надеюсь, что и вы окажетесь в их числе, - сказал ректор в своем выступлении.
На мероприятии Хуршида Уринбоева, преподаватель кафедры узбекского языка и литературы, Шахзода Гуломжонова, студентка факультета экономики и управления, прочитали лекцию об истории государственного флага и стихотворения, восхваляющие флаг.