Namangan muhandislik-qurilish instituti va Belgiya ta'lim kengashi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Belgiya poytaxti Bryusselda bo‘lib o‘tayotgan “Bilimlarni tijoratlashtirishda yevropa tajribasi” xalqaro anjumanida Namangan muhandislik-qurilish instituti va Belgiya ta'lim kengashi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Ushbu hujjatni kengash tomonidan uning direktori Oksana Pozdnyakova, institut nomidan esa NamMQI o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Qahramon Inoyatov imzoladi.
Mazkur memorandum professor-o‘qituvchilar va tadqiqotchilar almashinuvi, uzoq va qisqa muddatli malaka oshirish, hamkorlikda seminar-treninglar, videokonferensiyalar, onlayn ma'ruzalar tashkil etish, Belgiya va yevropaning boshqa davlatlarida amaliyot o‘tash kabi ko‘plab jarayonlarni o‘z ichiga oladi.

Подписан меморандум о сотрудничестве между Наманганским инженерно-строительным институтом и Советом по образованию Бельгии
Меморандум о сотрудничестве был подписан между Наманганским инженерно-строительным институтом и Бельгийским советом по образованию на международной конференции «Европейский опыт коммерциализации знаний», проходящей в столице Бельгии Брюсселе.
Этот документ от имени совета подписали его директор Оксана Позднякова и от имени института проректор НамИСИ по воспитательной работе Кахрамон Иноятов.
Этот меморандум включает в себя множество процессов, таких как обмен профессорами и исследователями, долгосрочное и краткосрочное профессиональное развитие, совместные семинары-тренинги, видеоконференции, онлайн-лекции, стажировки в Бельгии и других странах Европы.