Namangan muhandislik-qurilish instituti va Belgiya ta'lim kengashi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Belgiya poytaxti Bryusselda bo‘lib o‘tayotgan “Bilimlarni tijoratlashtirishda yevropa tajribasi” xalqaro anjumanida Namangan muhandislik-qurilish instituti va Belgiya ta'lim kengashi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Ushbu hujjatni kengash tomonidan uning direktori Oksana Pozdnyakova, institut nomidan esa NamMQI o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Qahramon Inoyatov imzoladi.
Mazkur memorandum professor-o‘qituvchilar va tadqiqotchilar almashinuvi, uzoq va qisqa muddatli malaka oshirish, hamkorlikda seminar-treninglar, videokonferensiyalar, onlayn ma'ruzalar tashkil etish, Belgiya va yevropaning boshqa davlatlarida amaliyot o‘tash kabi ko‘plab jarayonlarni o‘z ichiga oladi.

A memorandum of cooperation was signed between the Namangan Institute of Engineering and Construction and the Belgian Education Council
A memorandum of cooperation was signed between the Namangan Institute of Engineering and Construction and the Belgian Education Council at the international conference "European experience in the commercialization of knowledge" being held in Brussels, the capital of Belgium.
This document was signed by its director Oksana Pozdnyakova on behalf of the council, and Kahramon Inoyatov, vice-rector of Nam EC I for educational affairs, on behalf of the institute.
This memorandum includes many processes, such as the exchange of professors and researchers, long-term and short-term professional development, joint seminar-trainings, video conferences, online lectures, internships in Belgium and other European countries. takes