UI Green Metric World University Ranking – "yashil" universitetlarning global reytingi hisoblanadi. O‘zbekistondan bu yil ushbu reytingda 41 ta oliy ta'lim muassasasi joy oldi.
"UI Green Metric World University Ranking" xalqaro reyting natijalariga ko‘ra, Namangan muhandislik-qurilish instituti dunyo bo‘yicha 5545 ball to‘plab, 84 ta mamlakatdagi 1183 ta oliygohlar orasida 688-o‘rinni, respublika oliy ta'lim muassasalari o‘rtasida 13-o‘rinni, Farg‘ona vodiysida 2-o‘rinni, Namanganda esa 1-o‘rinni egalladi.
Institutimiz jamoasini ushbu e'tirof bilan qutlab, kelgusida bundan ham yuqori natijalarga erishishni tilab qolamiz!

Наманганский инженерно-строительный институт занял 13 место среди высших учебных заведений республики в рейтинге университетов мира UI Green Metric!
Сегодня, 5 декабря, был объявлен международный рейтинг университетов мира по версии «UI Green Metric World University Ranking».
UI Green Metric World University Ranking — глобальный рейтинг «зеленых» университетов. В этом году в этот рейтинг вошло 41 высшее учебное заведение Узбекистана.
По итогам международного рейтинга «UI Green Metric World University Ranking», Наманганский инженерно-строительный институт набрал 5545 баллов в мире, занял 688 место среди 1183 вузов 84 стран, высшие учебные заведения республики заняли 13 место в области, 2 место по Ферганской долине и 1 место по Намангану.
Поздравляем коллектив нашего института с этим признанием и желаем им еще лучших результатов в будущем!