Namangan muhandislik-qurilish instituti professor-o‘qituvchilari, doktorant va mustaqil izlanuvchilari uchun xalqaro analitik tizimlardan bepul foydalanish imkoniyati yaratildi
O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi hamda Namangan muhandislik-qurilish insntituti hamkorligida Web of Science analitik tizimidan institut professor-o‘qituvchilari hamda izlanuvchilari uchun bepul foydalanish imkoniyati yaratildi.
Ma’lumot uchun, Web of Science (inglizcha WoS, ilgari Web of Knowledge) - bir nechta bibliografik ma’lumotlar bazalarini o‘zida mujassamlashtirgan pullik qidiruv platformasi. Tizim 1960-yillarda ilmiymetrika asoschilaridan biri Yudjin Garfild tomonidan ishlab chiqilgan ilmiy iqtiboslar indeksiga asoslangan.
WoS yetakchi ilmiy jurnallar, ilmiy kitoblar, tadqiqot maqolalari, kitob sharhlari, tezislar, tahririyat xatlari va boshqa adabiyotlarni indekslaydi. 2022 yil holatiga ko‘ra WoS 1992 yildan beri 80 dan ortiq mamlakatlarda chop etilgan 21 877 ta jurnal haqida ma’lumotni o‘z ichiga oladi.

An opportunity has been created for professors and teachers, doctoral students and independent researchers of the Namangan Engineering-Construction Institute to use international analytical systems free of charge.
In cooperation with the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan and the Namangan Engineering-Construction Institute, an opportunity has been created for the free use of the Web of Science analytical system for the faculty and researchers of the institute.
For reference: Web of Science (English WoS, formerly Web of Knowledge) is a paid search platform that combines several bibliographic databases. The system is based on the Science Citation Index, developed in the 1960s by Eugene Garfield, one of the founders of scientometrics.
WoS indexes leading academic journals, scholarly books, research articles, book reviews, abstracts, editorial letters, and other literature. As of 2022, WoS contains information on 21,877 journals published since 1992 in over 80 countries.