Namangan muhandislik-qurilish instituti ilmiy kengashining navbatdagi yig‘ilishida o‘quv yili yakunlari muhokama etildi
Institut rektori Sharifjon Ergashev boshchiligida o‘tkazilgan yig‘ilishda, jumladan, fakultet dekanlari, bo‘lim boshliqlari, institut qoshidagi texnikum va akademik litsey direktorlarining hisobotlari tinglandi.
Hisobotlarni tinglash jarayonida mutasaddilar faoliyatiga bevosita baho berildi, erishilgan yutuqlar va yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar ko‘rsatib o‘tildi.
Shuningdek, davlat stipendiyalariga nomzodlarni tavsiya etish, yakuniy davlat attestatsiyasisi komissiyalari faoliyati, bakalavriatura ta'lim yo‘nalishlari va magistratura mutaxassisliklarining o‘quv rejalarini tasdiqlash, kafedralar bo‘yicha vakant lavozimlarga tanlovlar yakuni haqidagi masalalar atroflicha ko‘rib chiqildi.

Итоги учебного года обсуждены на очередном заседании Ученого совета Наманганского инженерно-строительного института
На совещании под председательством ректора института Шарифжона Эргашева были заслушаны отчеты деканов факультетов, заведующих кафедрами, директоров институтского техникума и академического лицея.
В процессе заслушивания докладов непосредственно оценивалась деятельность должностных лиц, указывались на достижения и недостатки.
Также подробно обсуждены вопросы рекомендации кандидатов на получение государственных стипендий, деятельности итоговых государственных аттестационных комиссий, утверждения учебных планов курсов бакалавриата и магистратуры, завершения конкурсов на замещение вакантных должностей на кафедрах.