Namangan muhandislik-qurilish instituti ilmiy kengashining navbatdagi yig‘ilishida o‘quv yili yakunlari muhokama etildi
Institut rektori Sharifjon Ergashev boshchiligida o‘tkazilgan yig‘ilishda, jumladan, fakultet dekanlari, bo‘lim boshliqlari, institut qoshidagi texnikum va akademik litsey direktorlarining hisobotlari tinglandi.
Hisobotlarni tinglash jarayonida mutasaddilar faoliyatiga bevosita baho berildi, erishilgan yutuqlar va yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar ko‘rsatib o‘tildi.
Shuningdek, davlat stipendiyalariga nomzodlarni tavsiya etish, yakuniy davlat attestatsiyasisi komissiyalari faoliyati, bakalavriatura ta'lim yo‘nalishlari va magistratura mutaxassisliklarining o‘quv rejalarini tasdiqlash, kafedralar bo‘yicha vakant lavozimlarga tanlovlar yakuni haqidagi masalalar atroflicha ko‘rib chiqildi.

The results of the academic year were discussed at the next meeting of the Scientific Council of the Namangan Engineering and Construction Institute
At the meeting chaired by the rector of the institute, Sharifjon Ergashev, the reports of faculty deans, heads of departments, directors of the institute's technical school and academic lyceum were heard.
In the process of listening to the reports, the activities of the officials were directly assessed, the achievements and shortcomings were pointed out.
Also, the issues of recommending candidates for state scholarships, the activities of the final state attestation commissions, the approval of curricula of bachelor's education courses and master's specialties, and the end of competitions for vacant positions in departments were discussed in detail.