Muxtor Avezov nomidagi Janubiy Qozog‘iston davlat universiteti professor-o‘qituvchilari namanganlik hamkasblari bilan tajriba almashdi
Ikki oliy o‘quv yurti o‘rtasida tuzilgan hamkorlik shartnomasiga muvofiq Muxtor Avezov nomidagi Janubiy Qozog‘iston davlat universitetining bir guruh professor-o‘qituvchilari Namangan muhandislik–qurilish institutiga keldi.
Mehmonlarni institut ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektori Muhammadjon Dadamirzaev qabul qildi va mutasaddilar ishtirokida muloqot olib bordi.
Qozog‘istonlik professor-o‘qituvchilar — professor Berik Chalabaev, kafedra mudiri Kanat Dosaliev, dosent Yermek Anarbaev va boshqalar institut faoliyati, “Muhandislik kommunikasiyalari qurilishi va montaji” kafedrasi laboratoriya jihozlari bilan tanishdi, hamkasblar bilan tajriba almashdi.

Профессора Южно-Казахстанского государственного университета имени Мухтара Авезова обменялись опытом с коллегами из Намангана
Группа профессоров и преподавателей Южно-Казахстанского государственного университета имени Мухтара Авезова прибыла в Наманганский инженерно-строительный институт в соответствии с соглашением о сотрудничестве между двумя высшими учебными заведениями.
Гостей принял проректор института по научной работе и инновациям Мухаммадджон Дадамирзаев и провел диалог с участием официальных лиц.
Профессора и преподаватели из Казахстана - профессор Берик Чалабаев, заведующий кафедрой Канат Досалиев, доцент Ермек Анарбаев и другие ознакомились с деятельностью института, лабораторным оборудованием кафедры «Строительство и монтаж инженерных коммуникаций», обменялись опытом с коллегами.
После этого гости приступили к чтению лекций и проведению практических занятий со студентами НамИСИ.